Advert

DSP YEREL SEÇİMLERDE ÇOK İDDİALI

31 mart yerel seçimlere 34 gün kalan her partide olduğu gibi DSP,de,de hareketlilik devam ediyor. Demokratik sol parti, Türkiye Barolar Birliği Litai Konukevi'nde "Seçim Bildirgesi ve Aday Tanıtım Toplantısı düzenledi. 81ilden gelen kaltılımcılar toplantı salonunu adeta miting alanına çevirdi. Uşak,tan Ankara,ya 30kişilik kafileyle Uşak, tan aday gösterilen eski il Başkanı Belediye Başkan adayı Ali Osman Aşçı,ya destek vermek için toplantıya katıldı.

DSP YEREL SEÇİMLERDE ÇOK İDDİALI
DSP YEREL SEÇİMLERDE ÇOK İDDİALI egeseshaber

Toplantı öncesi sahne konuşma yapan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, muhalefet partisi CHP, ye yüklendi. Aksakal, partisinin CHP'nin oylarını böldüğüne yönelik iddialara ilişkin, "Ekmeleddin'i cumhurbaşkanı adayı yapan sen, çizgisi, istikameti belli olmayanlara 15 günlüğüne ödünç 15 milletvekili veren sen, seçimlerde yenilip 'biz yenildik ama başardık' diye yüzsüz yüzsüz dolaşan sen, ondan sonra 'AK Parti'ye seçimi kazandıran ben.' Hadi oradan." dedi.

Aksakal, partisinin Türkiye Barolar Birliği Litai Konukevi'nde düzenlenen "Seçim Bildirgesi ve Aday Tanıtım Toplantısı"nda konuştu.Konuşmasına toplantıya katılanları selamlayarak başlayan Aksakal, 31 Mart seçimlerine yapılamayan muhalefeti ele almak ve 2023'te cumhurbaşkanlığını kazanmak için girdiklerini söyledi.

Toplantıda annesi Hatice Aksakal'ın da bulunduğunu belirten Aksakal, "40 yıldır siyasetteyim, annem de burada. Şimdi onlara da inat anamı da aldım geldim buraya." ifadesini kullandı."Teknoloji ilerledi ama bizim o kadar ileri teknolojimiz yok. Abiler, ablalar prompterden okuyorlar, biz önümüzdeki kağıttan okuyacağız." diyen Aksakal, "CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun demiş ki 'Bunlar bu parayı nereden buluyor?' İşte bak, buradaki DSP'liler ekmeklerinin yarısını bölerek buluyor." değerlendirmesini yaptı.

Aksakal, konuşmasının ardından partisinin yerel seçim bildirgesini ve projelerini açıkladı, adayları tanıttı.Toplantıdan notlarToplantının düzenlendiği salonda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in posterleri ile Türk bayrakları yer aldı.DSP'nin reklam filminin gösterildiği toplantıya eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk de katıldı.Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, toplantıya gelirken partililer sevgi gösterisinde bulundu.

DSP, 30'u büyükşehir, 51'i il, 323'ü ilçe ve 29'u belde olmak üzere toplam 433 yerde aday çıkardı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENÇ MÜSİAD’DAN SERTESER’E ZİYARET
GENÇ MÜSİAD’DAN SERTESER’E ZİYARET
AFYONKARAHİSAR'DA EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜ İMZALANDI
AFYONKARAHİSAR'DA EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜ İMZALANDI
"