Advert

SEKİZ MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE İYİ PARTİ KARAFİL DAĞITTI

Yerel seçimlere 23 gün kala İyi parti gece gündüz demeden 31 Martta yapılacak yerel seçimlerde Belediyeyi almak için çalışıyor. İyi parti Belediye Başkan adayı Muhmmet Gür, 8mart dünya emekçi kadınlar günü nedeniyle İsmet paşa caddesi üzerinde kadınlara ve çalışan kadınlara karanfil dağıtarak günlerini kutladı.İsmet paşa caddesi üzerinde büyük katılımla yapılan karanfil dağıtımına İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ankara milletvekili Durmuş Yılmaz İyi Parti Uşak İl Başkanı Naci Yıldırım,ve çok sayıda partilili katıldı. Kalabalık bir katılımla ismet paşa caddesinde karanfil dağıtarak Kent meydanında toplandı.

SEKİZ MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE İYİ PARTİ KARAFİL DAĞITTI
SEKİZ MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE İYİ PARTİ KARAFİL DAĞITTI egeseshaber

Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından İyi parti Uşak Belediye birinci sıra meclis üyesi adayı Oğul Şeker Çiftçi,günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ TÜM DÜNYADA YÜZ YILI AŞKIN BİR SÜREDİR KUTLANAN KADIN İŞÇİLERİN HAK TEMELLİ TOPLUMSAL HAREKETLENMESİNE DAYANAN ÖNEMLİ BİR GÜNDÜR.

ASLINDA ÖNEMLİ BİR GÜN OLMAKTAN ZİYADE HEM ÜLKEMİZDE HEM DE TÜM DÜNYADA SİYASETTEN EKONOMİYE UZANAN PEK ÇOK ALANDA YAŞADIĞIMIZ CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİNİN KONUŞULDUĞU VE TARTIŞILDIĞI BİR GÜNDÜR. BİR ÖNCEKİ 8 MART TA KONUŞULANLARIN NE KADARININ HAYATA GEÇİRİLDİĞİNİ VE BU YOLDA ARTI OLARAK NE KADAR YOL ALINDIĞININ ÖLÇÜLEBİLDİĞİ, EKSİKLİKLERİN DE MASAYA YATIRILDIĞI BİR GÜN OLMALIDIR. DÜNYADA VE TÜRKİYEDEKİ BAZI İSTATİSKLERE BAKACAK OLURSAK ; EKONOMİDEKİ VERİLER; *KADINLARIN İŞGÜCÜNE KATILIM ORANININ % 33,8, İSTİHDAM ORANININ % 29,3 VE İŞSİZLİK ORANININ % 12,6 OLDUĞU ÖLÇÜLMEKTEDİR. *TÜRKİYE’ DE HER 10 KADININ 7 SİNİN ÇALIŞMADIĞI VE HER 2000 İŞVERENDEN SADECE 130 UNUN KADIN OLDUĞUNU ÜZÜLEREK GÖRMEKTEYİZ. *DÜNYADAKİ 300 TRİLYON DOLARLIK MAL VARLIKLARININ SADECE 14 TRİLYON DOLARI VE TÜM ARAZİLERİN SADECE % 1 İNİN KADINLARA AİT OLDUĞU BİLİNMEKTEDİR. EĞİTİMDEKİ VERİLER; *OKUR-YAZAR OLMAYANLARIN NUFUSA ORANINDA % 84’ÜNÜN KADINLAR OLDUĞU GÖRÜLMEKTEDİR. *KADINLARIN %15’İ OKUMA YAZMA BİLMEZKEN, HİÇ OKUL BİTİRMEYENLER İSE %20,8 ORANINI BULMAKTADIR. YÜKSEKÖĞRETİM GÖREBİLENLERSE OKUYABİLENLERİN %61İNİ OLUŞTURMAKTADIR. *ÜNİVERSİTEYİ YENİ BİTİREN KADINLARIN ERKEKLERE ORANLA % 20 DAHA AZ PARA KAZANDIKLARI ORTADA VE BU FARK 10 YILDA %31‘E KADAR YÜKSELMEKTEDİR. KÜRESEL CİNSİYET EŞİTLİĞİNE GÖRE TÜRKİYE 144 ÜLKE ARASINDA 131. SIRAYA GERİLEDİ. CİNSİYET EŞİTLİĞİNDE EN ÇOK İLERLEMEMİZ GEREKEN ALANLAR EKONOMİK KATILIM VE SİYASET OLARAK ORTAYA ÇIKMAKTADIR. SİYASETETEKİ DURUM DA HİÇ PARLAK DEĞİL; SADECE ÜLKEMİZDE DEĞİL GELİŞMİŞ ÜLKELERDE BİLE SİYASET VE İŞ DÜNYASINDA KADINLARIN ORANI EPEY DÜŞÜK OLDUĞU GÖRÜLMEKTEDİR. TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNDE MECLİSDEKİ KADIN MİLLETVEKİLİ ORANI % 20 Yİ GEÇEMEDİ.

TÜRKİYE SON 50 YILIN SADECE 2,7 YILINDA BİR KADIN LİDER TARAFINDAN YÖNETİLDİ BİZ İYİ PARTİLİLER OLARAK KADIN BİR LİDERİN IŞIĞINDA YOL ALIRKEN KADININ HEM ANA , HEM EMEKÇİ , HEM SİYASETÇİ ,HEM DE LİDER OLABİLDİĞİNİN EN ÇOK FARKINDA OLANLARIZ. TÜRKİYEDEKİ DEĞİŞİM VE GELİŞİMİN KADINLARIN ELLERİNDEN ÇIKACAĞINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ. İSTER BİLİMDE , İSTER SANATTA , İSTER SİYASETTE İSTERSE EVDE OLSUN BİR KADIN YETİŞTİRECEĞİ NESİLLER İLE GELECEĞE ŞEKİLVERECEK EN ÖNEMLİ UNSURDUR. İŞTE TAM DA BU YÜZDEN KADINLARIMIZ GELECEĞİN AYDINLIK YÜZÜNE DÖNMELİ , İYİ BİR GELECEĞİN ELLERİNDEN ÇIKACAĞINI BİLMELİDİR. İYİ PARTİ KADININ VE EMEĞİN HER ZAMAN YANINDADIR VE YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEKTİR.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENÇ MÜSİAD’DAN SERTESER’E ZİYARET
GENÇ MÜSİAD’DAN SERTESER’E ZİYARET
AFYONKARAHİSAR'DA EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜ İMZALANDI
AFYONKARAHİSAR'DA EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜ İMZALANDI
"