KÜTAHYA ÜNİVERSİTESİNİN GURURU OLDU

KSBÜ- Üniversitesi Tıp Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi Ramazan Anıl Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Denizli’de düzenlenen ‘2019 Yılı Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması 18- 25 Yaş Erkek Kategorisi’ dalında Ege Bölgesi 2’ncisi oldu. Yılmaz sonuç hakkında, ‘’Vatan sevgisi, kahramanlık ve milli mücadele konulu temada 2’nci olmak beni çok mutlu etti. Bu başarıyı aileme, dostlarıma ve çok sevdiğim üniversiteme armağan ediyorum.’’ dedi.

KÜTAHYA ÜNİVERSİTESİNİN GURURU OLDU
KÜTAHYA ÜNİVERSİTESİNİN GURURU OLDU egeseshaber

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği etkinlikte, Hakan Gezik’in ‘’Ömer Halisdemir’e Ağıt’’ şiirini seslendiren öğrencimiz Anıl Yılmaz, izleyiciden yoğun alkış aldı. Askeri kamuflajla sahneye çıkan Yılmaz seslendirdiği şiir hakkında şunları söyledi: ‘’ Ömer Halisdemir gibi yiğit bir kahramana yazılmış bu şiiri görünce çok beğendim. Okurken tüylerim diken diken olmuştu.

O yüzden bu şiiri seçtim. Gençlik ve Spor Bakanlığının şiir yarışmasına geçen senede katıldım. Anne ve baba sevgisi konulu yarışmada Kütahya 3’üncüsü olmuştum. Bu yıl daha güzel hazırlanıp vatan sevgisi, kahramanlık ve milli mücadele konulu yarışmada önce Kütahya’mızda 1’nci, ardından Ege Bölgesi yarışmasında 2’nci oldum. Bundan sonraki hedefim Türkiye 1’incisi olmak.’’ Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu, Anıl Yılmaz’ı başarısından dolayı tebrik ederek, hediye takdim .

Kavuncu, Yılmaz’ın şiirini çok beğendiğini dile getirerek, başarılarının devamını getirmesini istedi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sibel yılmaz     2019-04-12 Anıl her zaman ızmırdekı okuduğu okullarında bile gurur kaynağıydı.başarıların daim olsun annecıgım
Mustafa yılmaz     2019-04-12 İsmailim teşekkür ederim anılla hepimiz grur duyuyoruz sen çocukluk yılları çok iyi hatırlıyorsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DERİ ALANINDAYENİ BİR PROTOKOL DAHA
DERİ ALANINDAYENİ BİR PROTOKOL DAHA
Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Polis ve Jandarmaya Saldırı!
Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Polis ve Jandarmaya Saldırı!
"