UŞAK İL GENEL MECLİS BAŞKANI NURİ DEMİR OLDU

31 mart mali idareler seçimlerinin ardından İl genel meclisi olağanüstü toplanarak meclisi belirledi.Ak parti, iyi Parti CHP il genel meclis üylerinin katıldığı olağanüstü toplantıda il genel meclis Başkanı Başkan yardımcısı ve katip üyeler belirlendi.

UŞAK İL GENEL MECLİS BAŞKANI NURİ DEMİR OLDU
UŞAK İL GENEL MECLİS BAŞKANI NURİ DEMİR OLDU egeseshaber

Mecli üyeleri arasında en yaşlı üye olan ak parti il genel meclis üyesi Ali Dinç geçici olarak il genel meclis Başkanlığı ve en genç il genel meclis üyelerinde iyi parti il genel mecli üyesi AyşeGül Obalı ve CHP il Genel meclis üyesi Kürşat Ceylan Katip üyelğinine getirldi. 13. Birleşimde yer alan 22 gündem maddesinde il genel meclis Başkanının gizli oy sistemiyle seçilmesi oldu. 19 il genel meclis üyesinin oy kullandığı Başkanlık seçiminde Ak partiden Nuri Demir, iyi Partiden yılmaz Başakçı CHP gurubundan Kürşat Ceylan İl Genel Meclis Başkanlığına aday olarak çıktı.

Yapılan kapalı usül oylamanın ardından Ak parti gurubundan aday olan Nuri Demir, 11 oy,CHP gurundundan Kürşat Ceylan 5 oy İyi parti gurunbundan Yılmaz Başakçı ise 3 oy alarak meclis Başkanlığınına Nuri Demir seçildi. 12. Dönem İl Genel meclis Başkanı Mehmet Nacar, kendi rozetini yeni İl Genel meclis Başkanı Nuri Demir’e taktı.

Yeni il Genel meclis Başkanı Nuri Demir Beni Başkanlığa layık gören gurup üye arkadaşlarıma teşekkür ederim ve yerel seçim sürecinde bizi yalnız bırakmayan partili üyelerimize İl Başkanıma çok teşekkür ederim dedi. Uşak İl Genel Meclisinin yeni Başkanı Nuri Demir "İnşallah bizim dönemimiz tevazu, samimiyet ve gayretle, katılımcı, şeffaf olarak demokrasi adına çok seslilik içerisinde ama özellikle kalkınma hamleleri ve yatırımlar noktasında öncülük etme hususunda birleşmeyi bilebilen müreffeh bir Uşak'ın hizmetkarları olarak hizmet yapacağız. Burada tüm meclis üyeleriyle birlikte kurum çalışanlarıyla birlikte 5 yıl boyunca bir hizmet kervanında yolculuk yapacağız." dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EŞKİYANIN SİBİRYALISI BAKIMA GİRDİ
EŞKİYANIN SİBİRYALISI BAKIMA GİRDİ
 BUCALI GENÇLER “SON KARARIM” DİYECEK
BUCALI GENÇLER “SON KARARIM” DİYECEK
"