Advert

DENİZLİ, DE 1 MAYIS BURUK KUTLANDI

Hizmet İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, HAK-İŞ ve MEMUR-SEN olarak birlikte bu yıl 1 Mayıs’ı Şanlıurfa’da kutlama kararı aldıklarını ancak, Kahramanmaraş’tan Şanlıurfa’ya hareket eden Öz Büro-İş Sendikası üyelerini taşıyan midibüsün kaza yapması sonucu 5 kişinin ölüm haberi ve birçok yaralı olduğunu öğrendiklerini söyledi.

DENİZLİ, DE 1 MAYIS BURUK KUTLANDI
DENİZLİ, DE 1 MAYIS BURUK KUTLANDI egeseshaber

Bu yüzden 1 Mayıs’ı bu yıl buruk kutladıklarını belirten Başkan Söylemez, “HAK-İŞ olarak 2007 yılında kitlesel olarak örgütlenme sürecini başlattığımız taşeron işçilerin kadro mücadelesi için sendikal örgütlülüğünü sağlamak gerektiğini ortaya koymuş ve taşeron şirketlerde çalışan tüm emekçilerin kadro mücadelesini fiilen başlatmıştık. 1 milyona yakın taşeron emekçimiz kadrolu oldu. Geçici ve Mevsimlik işçilerin çalışma süreleri uzatıldı.

Hükümetimiz, 1 milyona yakın kamu işçisini kadroya almakla, “Kapitalizme karşı”, “Devlet Küçülmelidir” diyenlere karşı büyük bir meydan okuma gerçekleştirmiştir. Bugün, bu mücadelemizi hep birlikte kazandık. HAK-İŞ’e inandınız, HAK-İŞ’e güvendiniz. Bizler de güveninizi boşa çıkarmadık. Bu başarı hepimizin başarısıdır. 2019 yılında yapılacak olan Kamu toplu iş sözleşmelerinde yüksek enflasyonun dikkate alınmasını, işçilerin ve işçi emeklilerinin yüksek enflasyon karşısında korunmasını talep ediyoruz. Herkesin barış ve istikrar içerisinde, huzur ve güven ortamında, birlik ve dayanışma içerisinde yaşadığı bir Türkiye istiyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Halil İbrahim Öztürk Ebediyete Uğurlandı
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Halil İbrahim Öztürk Ebediyete Uğurlandı
BAŞKAN IŞIK KUTSO İFTAR YEMEĞİNE KATILDI
BAŞKAN IŞIK KUTSO İFTAR YEMEĞİNE KATILDI
"