“İzmir Öğrenme Şenliği” Konak Meydanı’nda Başladı

İzmir Valiliği (BHİ) Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve İzmir Valiliği organizasyonunda İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen ve 3 gün sürecek olan “İzmir Öğrenme Şenliği” açılış kurdelesinin kesilmesi ile Konak Meydanı’nda başladı.

 “İzmir Öğrenme Şenliği” Konak Meydanı’nda Başladı
 “İzmir Öğrenme Şenliği” Konak Meydanı’nda Başladı egeseshaber
Tire Halk Eğitim Merkezi mehteran gösteri ile başlayan organizasyonda, Saygı duruşu ve Konak Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerince hazırlanan işaret dili eşliğinde İstiklal Marşı’mız okundu.Organizasyona, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız Hanımefendi, İzmir Vali Vekili Nihat Kaynar’ın yanı sıra Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Genel Müdürlüğü Açık Öğretim Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyeminici, İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve Halk Eğitim Merkezleri temsilcileri ve çok sayıda İzmirli katıldı. 
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi konuşmasında Sayın Valimiz Erol Ayyıldız’ a sunmuş oldukları katkılarından dolayı ve vermiş oluğu imkânlardan dolayı teşekkür ettiğini ifade etti. Ayrıca, Öğrenme Şenliklerinin, dünyanın çeşitli kentlerinde yıllardır başarı ile uygulanmakta olan ve hayat boyu öğrenme sürecine katkı sağlayan faaliyetler olduğunu belirtti.  Daha sonra kürsüye çıkan Açık Öğretim Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyeminici ise, organize edilen şenliğin önemine değinerek, insan her an her yerde öğrenen, kendini yenileyen bir canlı olduğunu vurgulayarak, “ Bu tür etkinlikler ile öğrenmeyi hayat boyunca sürdürmeyi, öğrenme hevesini canlı tutmayı ve toplumdaki tüm bireyleri kişisel ve mesleki donanım yönünden güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi. 
 

Konuşmaların ardından İzmir Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan Osmanlı dönemine ait giysi defilesi, Torbalı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerince hazırlanan iki deve eşliğinde temsili yörük düğünü gösterileri sunuldu. Sunulan gösteriler coşkulu kalabalığa keyifli anlar yaşattı. 

Gösteriler sonrası İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Dilek Didem Ayyıldız Hanımefendi, Vali Vekili Nihat Kaynar  ve protokol üyeleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ürünlerinin sergilendiği standları gezerek kursiyer ve eğitimcilerle sohbet ettiler. 

İzmir’in tüm ilçelerinden gelen Halk Eğitim Merkezlerinin kursiyerlerince yapılan ürünlerin sergilendiği “Öğrenme Şenliği” organizasyonu, Konak Meydan’ında 03- 04- 05 Mayıs tarihleri arasında üç gün sürecek. 
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DERİ ALANINDAYENİ BİR PROTOKOL DAHA
DERİ ALANINDAYENİ BİR PROTOKOL DAHA
Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Polis ve Jandarmaya Saldırı!
Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Polis ve Jandarmaya Saldırı!
"