VALİ FUNDA KOCABIYIK, TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN STK’LARLA BULUŞTU

Vali Funda Kocabıyık, tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren oda ve birlik başkanları ile bir araya gelerek sektördeki son durum ve yaşanan sorunları değerlendirdi.

VALİ FUNDA KOCABIYIK, TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN STK’LARLA BULUŞTU
VALİ FUNDA KOCABIYIK, TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN STK’LARLA BULUŞTU egeseshaber
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcılıları Muammer Balcı, Ömer Kalaylı, Meral Batı Demirbaş, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş, daire müdürleri ve tarım sektörü STK başkan ve temsilcileri katıldı. 
Toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık toplantının amacının Uşak tarımının genel durumu, sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm yollarını istişare yapmak olduğun kaydetti. 
Vali Funda Kocabıyık Uşak’ta tarım ve hayvancılık alanının gelişmesi ve kalkınması için tüm paydaşların birlikte planlı bir şekilde çalışması gerektiğine dikkat çekerek Tarımsal alanda faaliyet gösteren STK’ların görüş ve düşüncelerinin önemli olduğunu söyledi. 
Uşak’ta 220 bin hektar tarım arazisi işlendiğini belirten Vali Funda Kocabıyık, “İlimiz tarımının başta gelen sorunlarından biri tarım arazilerinin çok parçalı ve küçük ölçekte olmasıdır. Bu sorunun çözümüne yönelik İlimizde arazi toplulaştırılması ve üreticilere yönelik bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca ilimizde tarımsal üretimde jeotermal kaynaklardan yeterince yararlanılmadığı görülmektedir. Özellikle Banaz Hamam Boğazı gibi önemli bir jeotermalin bulunduğu alan ve çevresinde tüm paydaşlarla seracılık faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik çalışmaların yoğunlaşması gerekir” dedi. 
Konuşmasının ardından oda ve birlik başkanlarına söz veren Vali Funda Kocabıyık, sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm yolları konusunda görüş alışverişinde bulundu. Toplantı iftar yemeği ile sona erdi.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EŞKİYANIN SİBİRYALISI BAKIMA GİRDİ
EŞKİYANIN SİBİRYALISI BAKIMA GİRDİ
 BUCALI GENÇLER “SON KARARIM” DİYECEK
BUCALI GENÇLER “SON KARARIM” DİYECEK
"