Advert

EKREM İMAMOĞLU’NA DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimlerinin tekrar yapılması için 23 Haziran tarihine karar alındı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanılığna Tekrar aday olan Ekrem İmamoğlu’na Tüm illlerden maddi manevi destek çığ gibi büyüyor.

     EKREM İMAMOĞLU’NA DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
     EKREM İMAMOĞLU’NA DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR egeseshaber

 Uşak Cumhuriyet Halk parti İl,ilçe Teşkilatı ve Partili  üyeler iş Bankasına Bağışta bulundularCumhuriyet Halk partisi Uşak il Başkanı Nadi Sancar’ İş Bankası önünde basın açıklaması yaptı. Partililerle birlikte yaptığı basın açıklamasında, 250 sayfalık  gerekçede oyların çalındığı yada seçimin iptalini gerektirecek hiçbir hukuksuzluğun olmadığı kanıtlanmıştır.

              Sayın Ekrem İMAMOĞLU’nun Seçim Kampanyasına Destek

      Basın açıklaması

31 Mart 2019 tarihinde tüm Türkiye’de Yerel Seçimler yapıldı.Halkın iradesi sandığa yansıdı ve Kentlerini yönetecek Başkan ve Meclis üyelerini seçtiler ve seçilenler görevlerine başladılar.

Ancak  ne hikmetse İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi bitmedi. İktidar Partisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi için sandığa yansıyan halkın iradesini kabul etmedi,etmek istemedi.Halk Ekrem İmamoğlu  dedi AKP bunu içine sindiremedi kabullenemedi.17 gün boyunca akla hayale gelmedik uydurma delillerle-itirazlarla Ekrem İmamoğlu’nun mazbatayı almasına engel olmaya çalıştılar.

Bir zarftan çıkan 4 Oy Pusulasından 3 tanesinde(Muhtarlık,Belediye meclis ve İlçe belediye Başkanlığı) hiçbir sıkıntı yok ama nedense İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu ve İstanbul halkının oyları gasp edilmiştir. Seçimden 17 gün sonra İl Seçim Kurulu Ekrem İmamoğlu’nun Mazbatasını takdim etti.Bu süreçten sonra AKP seçimin iptal edilmesi için YSK’ya başvurmuş ve hiçbir hiçbir hukuk dışı deliller olmadan YSK başvuruyu kabul etmiştir.

17 nisandan mazbatasını aldığı 6 Mayıs 2019 tarihine kadar 18 günlük süre içerisinde 25 yıllık AKP yönetiminin yapamadıklarını yapmış halkın yararına çok önemli icraatların altına imzasını atmıştır. Öğrenci Akbil’i 85 liradan 40 liraya düşmüş,Su faturalarına %40 oranında ucuzlatma kararı almış, seçimden önce kaynak nerede diyen AKP Adayı Binali Yıldırım da bu icraatları sahiplenmeye kalkmıştır.18 Günde bunları yapan Ekrem İmamoğlu 1800 günde neler yapar siz düşünün.

6 Mayıs 2019 tarihinde YSK hiçbir hukuki gerekçe olmadan sadece siyasi bir karar ve talimatla hareket eden 7 suskun YSK üyesinin kararı ile Ekrem İmamoğlu’nun hukuksuz bir darbe ile anasının ak sütü gibi helal olan mazbatası elinden alınmıştır. Türkiye’de 1950’den bu yana yüzlerce seçim yapılmıştır. Hiçbir seçim de halkın tecelli eden iradesi yok sayılmadı seçim iptal edilmedi. Hatta ve hatta 12 Eylül askeri yönetim bile yapılan hiçbir seçimi iptal etmemiş sandıktan çıkan sonucu kabul etmiştir.YSK seçim iptali ile ilgili gerekçeli kararını açıkladı. AKP’nin ifade ettiği gibi seçim iptalini gerektirecek hiçbir hukuki neden gösterilememiştir.

250 sayfalık  gerekçede oyların çalındığı yada seçimin iptalini gerektirecek hiçbir hukuksuzluğun olmadığı kanıtlanmıştır.Ramazan mübarek günde çalınan bir şey varsa Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası YSK marifetiyle çalınmıştır. Ekrem İmamoğlu mağdur edilmiştir. Mağdur edilen Ekrem İmamoğlu  23 Haziran da yine ve yeniden seçilecektir. Bugün devletin maddi manevi tüm imkanlarını kullanan Binali Yıldırımın karşısında bizler 16 Milyon İstanbullunun adayı olan Ekrem İmamoğlu’na destek olmak için buradayız. Az-Çok demeden haksız ve Hukuksuz bir şekilde mazbatası elinden alınan seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yeniden seçilmesi için katkı sunmaya devam edeceğiz.

Kimsenin Hakkını yemeyiz, Hakkımızı da Yedirmeyiz.

       Herşey Çok Güzel Olacak.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
"