HER BESNİLİ KENDİSİNİ ATATÜRK CUMHURİYETİNE BORÇLU SAYAR

Uşak’ın tanınmış sanayici işadamı Bekir Güneşhan’Adıyaman Besni’de Besni eğitim Vakfı hakkında bilgiler verdi.

HER BESNİLİ  KENDİSİNİ ATATÜRK CUMHURİYETİNE BORÇLU SAYAR
HER BESNİLİ  KENDİSİNİ ATATÜRK CUMHURİYETİNE BORÇLU SAYAR egeseshaber

“Okul, üniversite, yüksekokul, yurt, dershane, yurt, kütüphane, mesleki ve kültürel kurslar spor tesisleri, dinlenme ve eğitim tesisleri kurmak, var olanlara katkıda bulunmak, öğrencilere burs vermek, eğitim kurumlarının gereksinimlerini karşılamak, Besni merkez, belde ve köylerindeki ilk, orta ve yükseköğretim kurumlarının bakım ve onarımını sağlamak, donanıma yardımcı olmak, eğitim ve öğretim giderlerini karşılamak yurtiçinde ve yurtdışında yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerine maddi destek sağlamak, seminer ve konferanslar düzenlemek, yarışmalar yapmak araştırmalarda bulunmak ve bunların sonuçlarını yayınlamak, Besni ilçesi ve çevresindeki tarihi kültürel yapı ve değerlerin bakım ve onarımına katkıda bulunmak ve bunların tanıtımını sağlamak; başka kentteki hemşerilerimizle yardımlaşma ve dayanışma içinde olmak, kitap, dergi ve gazete yayımlamak, sağlık kuruluşlarının bakım ve onarımı ile hastaların tedavilerine yönelik yardımlarda bulunmak…”olarak belirlenmiş bulunmaktadır dedi.

Güneşhan, 25/26 yıl önce  kurulan vakfımızın , bu sene 21. Eğitim Bayramımızı kutlayacağız. Onbinlerin katıldığı bayram,  Bülent Ecevit ve Zeki Sezer’inde dediği gibi Besni mutlaka Ülkemize model olmalı.( Bir toplumun yoktan var oluşu) Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumuriyeti kurduğu gibi, yoktan var ettiği gibi) Her Besnili Atatürk Cumhuriyetine borçluyuz der ve bu mantıkla borcunu ödemek ister.Celal Doğan Besnililer gittikleri her yere aş olmuş, Besnili olmak bir ayrıcalıktır. Beni eğitim vakfı ve Erdemoğlu ailesi ( Merinos halı) bir ilke imza atıyor.

Besni üniversitesinde okuyacak her öğrenciye aylık 1000 TL  burs ve okul bitiminde iş garantisi, tek şart vatansever olmak ve ahlaklı olmaktır dedi. Besni Eğitim Vakfı Yönetim kurulu üyesi Bekir Güneşhan,Adıyaman'a Turist olarak geldikleri sırada Besni’de dünyada ilk defa eğitim bayramının kutlandığı gören Akira ve Chizuru Yamazaki, Eğitim Bayramından çok etkilendiğini ve Besni’ye bir ilk okul yaptırtığını belirten Besni Eğitim Vakfı Bekir Güneşhan, heryıl Eğitim Bayramına katıldıklarınıda aktardı.

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
 İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
"