USAP ÜYELERİ SOYDAŞLARLA İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

Merkezi Denizli’de bulunan Uluslararası Sağduyulu Aktivistler Platformu “USAP” bu yıl 6. Kez Makedonya ve Kosova’da İftar Programları düzenledi.

USAP ÜYELERİ SOYDAŞLARLA İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
USAP ÜYELERİ SOYDAŞLARLA İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU egeseshaber

 USAP Genel Sekreteri Mahir Altuğ, dünyanın her neresinde hangi dilden hangi ırktan olursa olsun bütün mazlumların ve mağdurların yanında olma gayesi ile bir araya gelen gönüllülerden oluşmuş bir sivil toplum örgütü olduklarını söyledi. Soydaşlarla bu yıl 6. Kez aynı iftar sofrasında bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Genel Sekreter Altuğ “6 yıldır gönüllü arkadaşlarımızla gönül coğrafyamızın farklı bir köşesinde Yunus Emre’nin diliyle “Gelin tanış olalım” diyerek çeşitli etkinlikler düzenliyor, mahalli STK ve kanaat önderleri ile bir araya geliyoruz. ‘Adalet herkese hemen şimdi’ sloganını genel bir düstur olarak benimsiyor, gittiğimiz ülkelerdeki özellikle dezavantajlı kesimlerle bir araya gelmeye gayret ediyoruz.” dedi. Yetimler de unutulmadı Platform gönüllüleriyle bu Ramazan Ayında Balkanlarda iftar programları ve ziyaretler organize ettiklerini ifade eden Altuğ “Makedonya'da ve Kosova’da soydaşlarımızla Ramazanda birlikte olmak amacıyla Türkmen köylerinde ve yetimhanede iftar ederek bir dizi ziyaretlerde bulunduk. Evlad-ı Fatihân olan Doğu Makedonya ve Kosova’da Türkmen kardeşlerimizle aynı sofrada iftarlar yaptık. Oradaki partner derneklerle organize edilen iftar programları cömert gönüllülerimizin destekleri ile geniş katılımlı ve bir çok ailelere ulaştırılan zekatlarla bereketli bir surette gerçekleşti. Soydaşlarımızın gönül dolusu selam ve muhabbetleriyle ülkemize geri döndük” dedi. Bir dizi ziyaretlerde bulunan USAP Heyeti, başta Üsküp Büyükleçisi Tülin Erkan Kara, Üsküp Ensar Yardımlaşma Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Baki, Yunus Emre ve Maarif Vakfı yöneticileri ile görüşmelerde bulundu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
 İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
"