VALİ AYYILDIZ, GAZİLERİMİZLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

İzmir Valiliği (BHİ) İzmir Valiliğinin Ramazan ayı dolayısıyla şehit aileleri ve gaziler için düzenlediği iftar programında Vali Erol Ayyıldız kıymetli şehit yakınlarını ve gazilerimizi ağırladı. Tek tek bütün masaları dolaşan Vali Ayyıldız, aziz şehitlerimizin değerli ailelerine ve gazilerimize minnet ve şükran duygularını iletti. Ramazan ayında bir iftar yemeğinde şehitlerimizin emaneti olan değerli ailelerini ve gazilerimizi ağırlamanın manevi huzurunu yaşadığını iletti.

VALİ AYYILDIZ, GAZİLERİMİZLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
VALİ AYYILDIZ, GAZİLERİMİZLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ egeseshaber

Düzenlenen iftara, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yanı sıra, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Güney Deniz Saha Komutanı Tümamiral Aydın Şirin, üniversite rektörleri, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, şehit gazi dernekleri ve şehitlerimizin değerli aileleri ve gazilerimiz katıldı.Program öncesi Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Gökmen ve Karşıyaka Muharip Gaziler Derneği Başkanı Halil Taşçı şehit aileleri ve gazilerimiz adına Vali Ayyıldız’a çiçek takdim etti.
Verilen iftarda değerli şehit ailelerine ve gazilerimize hitaben konuşan Vali Ayyıldız, vatan topraklarının şehit ve gazilerimizin emaneti olduğunu belirterek, milletçe ödenmesi imkânsız bir şükran borcu içinde olduklarını söyledi. Vali Ayyıldız, “Onların Ayyıldızlı şanlı bayrağımızın yere inmemesi adına verdikleri mücadele bizim beka mücadelemizin en büyük göstergesidir” dedi. 


Devletin şehitlerimizin değerli yakınlarının ve gazilerimizin her zaman yanında olduğunu belirten Vali Ayyıldız, milletin ve devletimizin bekası için şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmenin de önemine değindi. Vali Ayyıldız, “Bunun için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız başta üzere tüm herkesin bu bilinçte olması gerekir. Çanakkale savaşı başta olmak üzere, Sakarya’yı, Dumlupınar’ı, şanlı zaferlerimizi ve son olarak 15 Temmuz’un ardındaki ruhu iyi anlamalı, aziz vatanımızın ne kadar kıymetli olduğunun da farkında olmalıyız. Bu anlayışı da nesilden nesile aktarmalıyız. Çünkü milletin ve vatanın bekası şehitlik ve gazilik bilincinin oluşturulmasına da bağlıdır. Bugün burada olan siz değerli ailelerimiz, şehitlik ve gazilik mertebesine gururla ulaşmış nesillerin bekçileridir. Şehitlerimiz nurlanmış, gazilerimiz onurlanmış askerdir anlayışı, bizim aklımızdan hiçbir zaman çıkmamakta; onların emaneti olan siz değerli ailelerin ve gazilerimizin hizmetkârı olduğumuzun her daim bilincinde ve şuurundayız. Şüphesiz ki bizler hem şehitlerimizi hem şehit yakınlarımızı hem gazilerimizi hem gazi yakınlarımızı, devletimizin tüm gayreti, bakışı ve güzelliğiyle bir arada hoşluk içerisinde yaşatmak, eğer sorunlarınız sıkıntılarınız var ise onları hep birlikte devletimizin tüm imkanlarını önünüze katarak birlikte çözmek bizim yapılması gereken mutlak görevlerimizdir” diye konuştu. 


Geceye katılan misafirler Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından okunan Ezan-ı Şerif ile iftarını açtı. Açılan iftar sonrası tasavvuf musikisi eşliğinde devam program Balçova İlçe Müftüsü İsmail Günay yaptığı dua sonrası son buldu. 
 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
 İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
"