Bir ay süren oruç ibadetinin ardından İslam Âlemi olarak Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. Öncelikle tüm hemşehrilerimin ve milletimizin bayramını tebrik ediyorum.

egeseshaber

Bayramlar gönülleri birleştirir, dargınları barıştırır, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirir. Bayramlar çocuklar için harçlık, büyükler için hatırlanma, gençler için eğlenme, toplum olarak ise kaynaşma ve kucaklaşmanın adıdır. Bizler toplum olarak bayramları özlemle bekler, özenle hazırlanır, en güzel şekilde geçirmeye gayret ederiz. Geçmişten günümüze bayramlar hepimizin yüzünü gülümseten, içimizi neşeyle dolduran günler olmuştur.

Böyle güzel günler birbirimize saygı ve sevgiyi göstermek, eşi, dostu ziyaret edip hal hatır sormak, büyüklerin gönlünü almak, kırgınlıkları unutup bir kenara bırakmak, millet olmanın bilincine yeniden varmak, unutulan değerleri yeniden hatırlamak için eşsiz fırsatlardır. Bayramları tüm bu güzellikleri yaşayabilmek için fırsat bilelim.

Ramazan Bayramı’nın manevi ikliminin herkesi kuşatmasını, Milletimizi iyilikte, doğrulukta ve hayırda buluşturmasını diliyorum. Tüm şehit ailelerimizin bayramını da kutluyor, bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Sözlerimi noktalarken Bayram süresince tatil, akraba ve aile ziyareti maksadıyla yollara düşen vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını yeni acı ve kayıpların yaşanmaması için önemli görüyorum.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
 İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
"