Advert

Muğla Valisi Esengül Civelek,Yol Kontrol Noktalarını Ziyaret Etti

Muğla Valisi Esengül Civelek, Ramazan Bayramı ve turizm sezonunun başlamasıyla birlikte artan trafik yoğunluğu nedeniyle trafik tedbirlerinin yerinde denetlenmesi amacıyla Yatağan-Kavaklıdere, Milas-Bodrum ve Bodrum-Torba karayolu polis ve jandarma uygulama noktalarını ziyaret ederek, alınan trafik tedbirlerini yerinde denetledi.

Muğla Valisi Esengül Civelek,Yol Kontrol Noktalarını Ziyaret Etti
Muğla Valisi Esengül Civelek,Yol Kontrol Noktalarını Ziyaret Etti egeseshaber
Kontrol noktalarında durdurulan sürücülere trafik işaret ve kurallarına uymaları yönünde çeşitli uyarılarda bulunan Vali Civelek, sürücü ve yolcuların Ramazan Bayramını kutladı. 
Ayrıca Muğla’ya tatil için gelen çocuklu araçlar uygulama noktasında trafik ekiplerince durdurularak, Vali Civelek tarafından araçta bulunan çocuklara kırmızı düdük ve trafik karnesi dağıtıldı. 
Vali Civelek, il genelinde trafik tedbirlerinin yanı sıra vatandaşların huzurlu ve güvenli bir bayram tatili geçirmesi için gerekli tüm tedbirlerinin alındığını söyledi.
İçişleri Bakanlığı tarafından geçen bayram başlatılan Kırmızı Düdük kampanyası bu bayram da devam ederek, trafik ekipleri tarafından çocuklara kırmızı düdükle birlikte bir de Trafik Karnesi dağıtıldı. Çocuklardan bu karnelere,  araç kullanan anne ve babalarını trafikte uydukları ya da uymadıkları kurallar konusunda değerlendirme yapmaları, not vermeleri istendi. Çocuklar tarafından doldurulacak olan bu karnelerin 20 Haziran’a kadar, Twitter üzerinden #trafikkarnem etiketi ve @TrafikEgm adresi ile paylaşmaları ve karneler arasından en çok beğeni alan ilk yüz paylaşım sahibi öğrencinin bisiklet ile ödüllendirileceği bilgisi verildi. 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
"