Advert

İÇTİĞİMİZ SUYU ZEHİR LETTİRMEYECEĞİZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Murat Dağında altın madeni çıkarılması için olumlu çet raporuna tepkiler çığ gibi büyüyor. CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Murat dağından Altın çıkarılmasının Kütahya ve Uşak halknın sağlığını ciddi derecede etkileyeceni belirterek meclis konuşmalarında,da sık,sık gündeme getirdiğini vurguladı.

İÇTİĞİMİZ SUYU ZEHİR LETTİRMEYECEĞİZ
İÇTİĞİMİZ SUYU ZEHİR LETTİRMEYECEĞİZ egeseshaber

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım,dan Murat Dağında altın mdeni çıkarılmasına büyük tepki gösterdi.Yalım’ yaptığı açıklamada mecliste yaptığım konuşmalarda murat dağında altın madeninin açılmasının son derece Uşak halkına Kütahya halkına sağlığına içmiş olduğumuz  sudan almış olduğumuz tenefüs ettiğimiz havaya kadar herşeyin bozulacağına Halkımızın sağlığını kaybedeceklerini buradan altın madeni çıkarılmasının son derece fiziki şartlarına uymadığnın altını çizerek belirttim dedi.

Özkan Yalım,konuşmasına şöyle devam etti. Şahsım olarak olumlu çet raporuna iptal davasını açtım aynı gün içinde birçok avukat ve sivil toplum örgütlerinden çet iptal davasını açtıklarına şahit oldum ve buradan duyarlı halkımızı Murat Dağında altın açmak için olumlu çet raporuna  iptal davasına davet ediyorum çünkü çocuklarımızın geleceğini içtiğimiz suyu zehirlettirmeyeceğiz diyorum dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
"