Advert

33.ÇİLEK FESTİVALİ SİVASLI’DA COŞKULU AÇILIŞLA BAŞLADI

Heryıl geleneksel hale gelen çilek festivalinin 33.sü çeşitli etkinliklerle start verdi.

33.ÇİLEK FESTİVALİ SİVASLI’DA COŞKULU AÇILIŞLA BAŞLADI
33.ÇİLEK FESTİVALİ SİVASLI’DA COŞKULU AÇILIŞLA BAŞLADI egeseshaber

Festivale  Uşak vali yardımcısı Ömer kalaylı,Sivaslı kaymakamı mustafa Gözlet,Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak,  CHP Uşak Millevekili Özkan Yalım, Denizli Bozkurt Belediye Başkanı  Birsen Çelik, Chp Uşak İl Başkanı Nadi Sancar,CHP Uşak merkez İlçe Başkanı Halil Arslan, Tatar Belediye Başkanı Zafer Gün, Selçikler Belediye Başkanı  Osman Çakar ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlan program halk oyunları ile devam etti. En iyi çilek yarışmasında 18 çilek yetiştiricileri arasında ilk 3.e girenlere hediyeleri verdi.

Açılış konuşmasında Belediye Başkanı hürriyet Şafak, 33.sünü gerçekleştirdiğimiz çilek festivalini coşkuyla kutluyoruz. Ancak her geçen yıl çilekte azalma söz konusu Belediye olarak 5 milyon çilek fidesi projesini hayata geçireceğiz 2020 yılında inşşallah her üreticiye ücretsiz fide dağıtarak çilek üretimine katkıda bulunacağız dedi.

CHP Uşak Millvetvekili Özkan Yalım, Belediye olarak başlatılan 5 milyon çilek fide desteğine destekliyorum Sayın Belediye Bakanımıza  her konuda sonsuz destek vereceğimin sözünü veriyorum dedi.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
"