Advert

YOL ÜZERİ PARK ALANLARI TARİFESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Belediye Meclisi 2. oturumunda Uşaklı sürücüleride yakından ilgilendiren bazı kararların yanısıra diğer oylanan gündem maddelerinden bazıları kısa tartışmalara yol açsada oy birliği ile onaylandı. Buna göre bugün 2.oturumu yapılan Belediye Meclisi toplantısından yol üzeri park düzenlemesi değiştirildi.Daha önce 5 dakika olan ücretsiz park uygulamasının süresi 30 dakikaya çıkartılır iken 30 dakikadan sonraki ücretlendirmede yine eski fiyat tarifesi uygulanacak yani 5 dakika bekleme süresinden sonra geçilen ücretlendirme işlemi bundan böyle 30 dakikadan sonra devreye gireccek.

YOL ÜZERİ PARK ALANLARI TARİFESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
YOL ÜZERİ PARK ALANLARI TARİFESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI egeseshaber

Belediye meclisi toplantısı 2.oturumunda alınan diğer bir karar ise mahalle kapsamına alınan köylerin su ücretlendirmelerinin aynı tarife üzerinden yapılacak olması böylelikle mahalle olan Uşak civarındaki bazı köylerde su ücretlendirmesi yine köy tarifesi üzerinden uygulanacak.Meclis toplantısında oylamaya sunulan bu karar kısa tartışmalara yol açsada oylama sonucu oy birliği ile kabul edildi.


Toplantıda meclisin oylamasına sunulan ilgi çerkici diğer bir maddede Utaş bünyesinde yer alan işletmelerin belediye bünyesi kapsamına alınması yönünde idi yani İlimizde bulunan Çayzade adındaki işletmeler,David people isimli işletme At çiftliği ve kent tarih müzeleride yapılan oylama sonucunda kabul oyu alarak belediyenin bünyesine geçmniş oldu. Uşak Belediyesi Meclis toplantısında Muratdağı ile ilgili olarak sorulan bir soru üzerine Belediye Başkanımız Mehmet Çakın mUratdağında bir altın madeni açılmasının Uşak'ın içme suyu ve tabii doğası için büyük bir tehlike arz ettiğinin bilincinde olduklarını asla bu konuda sessiz kalmayacaklarını fakat Uşak'lı tüm bürokratların ve şahsının aynı fikirde oldukları için ayrı bir komisyon kurulmasına gerek olmadığını ve bu konuda Belediye olarak zaten gerekli yasal sürecin başlatıldığını,sivil toplum örgütlerinin ve tüm halkında Muratdağı projesi ile ilgili olarak seslerini duyurmaları gerektiğini söyledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
"