AK PARTİ UŞAK İL TEŞKİLATINDAN, MUHAMMED MURSİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Uşak İl Teşkilatı, hayatını kaybeden Muhammed Mursi için basın açıklaması düzenledi.

AK PARTİ UŞAK İL TEŞKİLATINDAN, MUHAMMED MURSİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI
AK PARTİ UŞAK İL TEŞKİLATINDAN, MUHAMMED MURSİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI egeseshaber

AK Parti Uşak İl Teşkilatı, Mısır siyasi tarihinde demokratik seçimle gelen ilk Cumhurbaşkanı olan ve dün mahkeme salonunda hayatını kaybeden Muhammed Mursi için basın açıklaması yaptı. AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, Mısır siyasi tarihinde demokratik seçimle gelen ilk Cumhurbaşkanı olduğunu belirtti ve "Muhammed Mursi bir direnişin sembolü oldu. Biz Mısır'da gündem olduğu için, aynı zamanda Dünyanın bütün noktalarında demokrasiye karşı girişilen hain cunta girişimlerinin karşısında olduğumuzu AK Parti Uşak İl Teşkilatı olarak bugün bir kere daha ilan etmek istiyoruz." dedi.

AK Parti, Muhammed Mursi için Türkiye genelinde ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

AK Parti Uşak İl Teşkilatı adına basın açıklaması yapan AK Parti Uşak İl Başkan Yardımcısı Hatice Kübra Polat; "Mısır'ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik seçimlerle Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi, özgürlük ve adelet hasretiyle hakka yürümüştür. İnandığı dava uğruna ömrünü adayan Mursi, Mısır halkı için verdiği insanlık mücadelesinde zalim bir cunta zihniyetiyle devrilmiştir. 2013 Temmuz'unda kanlı bir darbe ile iktidarı ele alan Abdülfettah es-Sisi, kan ve gözyaşı üzerine kurduğu iktidarını yine kanla beslemiştir. 

Uluslararası hukuku ve insan haklarını yok sayarak Mısır halkını baskı altına alan zalim Sisi, masum insanları acımasızca katletmiştir. 21. yüzyılın Firavunu Sisi, darbeyle elde ettiği iktidarı süresince yüzlerce kişiyi idam etmiştir. Başta Amerika olmak üzere bazı batı ülkeleri maddi ve ideolojik çıkarları uğruna Mısır'da, darbe rejiminin insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalarak; işkenceleri, haksız yargılamaları ve vahşi idamları görmezden gelmiştir.

2 bin 357 gündür Mısır zindanlarındaki direniş destanını sürdüren Muhammed Mursi, zalimlerin mahkemesinde şehadete yürümüştür. 'Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma!' (İbrahim, 42) diye buyuran bir dinin mensupları olarak, bu süreçte bizleri en derininden yaralayan İslam dünyasının suskunluğu olmuştur. Barbar Sisi'ye karşı dur diyen tek dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. İnancımızın gereği ve liderimizin dik duruşuyla Mısır'da insan haklarının hiçlenmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz. Biz, Mursi'nin verdiği onurlu mücadelesinin ve şehadetinin şahidiyiz. İnsanlık, zulme direnenleri ve zulmeden zalimleri unutmayacaktır." ifadeleri yer aldı.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EŞKİYANIN SİBİRYALISI BAKIMA GİRDİ
EŞKİYANIN SİBİRYALISI BAKIMA GİRDİ
 BUCALI GENÇLER “SON KARARIM” DİYECEK
BUCALI GENÇLER “SON KARARIM” DİYECEK
"