Uşak Valisi Funda Kocabıyık Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Okulu Müdürlüğünce düzenlenen, ‘2018 - 2019 Yıl Sonu Sergisi açılışını yaptı

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Okulu Müdürlüğünce düzenlenen, ‘2018 - 2019 Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Programı’ Vali Funda Kocabıyık'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Okulu Müdürlüğünce düzenlenen, ‘2018 - 2019 Yıl Sonu Sergisi açılışını yaptı
Uşak Valisi Funda Kocabıyık Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Okulu Müdürlüğünce düzenlenen, ‘2018 - 2019 Yıl Sonu Sergisi açılışını yaptı egeseshaber

Cumhuriyet Mahallesi Kapalı Pazar yerinde gerçekleştirilen etkinliğe Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, kurum müdürleri, halk eğitim merkezi eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.

Programda konuşan Vali Funda Kocabıyık, Öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu belirterek, Halk Eğitimi Merkezlerinin hayat boyu öğrenmede en aktif kurumların başında geldiğini kaydetti.

Halk Eğitim Merkezlerinin; mesleki, sosyal, ekonomik, sportif ve kültürel alanlarda kurs düzenleyen, yetişkin eğitimine en kolay erişim sağlayan bir kurum olduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “1928 yılından bu yana il ve ilçe merkezleri ile bucak ve köylerde yaygın eğitim imkânları sağlayan bu kurumların sayısı günümüzde 992’ye ulaşmıştır. Her il ve ilçemizde Halk Eğitimi Merkezi bulunmaktadır. Halk Eğitimi Merkezleri tarafından sosyal, kültürel, mesleki ve genel kültür alanlarında her yıl 3 bin üzerinde kurs açılmaktadır.” dedi.

Halk Eğitimi Merkezlerinin Hayat Boyu Öğrenme Misyonu ve 2023 Vizyonu kapsamında tüm vatandaşlara hizmet verdiğini belirten Vali Funda Kocabıyık, “İlimizde 2019 yılında 1334 adet kurs açılmış olup, bu kursları 26 Bin 982 kursiyer başarı ile tamamlamıştır  ” dedi.

Vali Funda Kocabıyık ve beraberindekiler konuşmanın ardından Halk Eğitim Merkezindeki kursiyerler tarafından üretilen el emeği ürünlerinin yer aldığı stantları tek tek gezerek, kursiyerlerle sohbet etti, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EŞKİYANIN SİBİRYALISI BAKIMA GİRDİ
EŞKİYANIN SİBİRYALISI BAKIMA GİRDİ
 BUCALI GENÇLER “SON KARARIM” DİYECEK
BUCALI GENÇLER “SON KARARIM” DİYECEK
"