ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ İÇ EGE BÖLGE TOPLANTISINDA BULUŞTU

Atatürkçü Düşünce Derneği İç Ege Bölgesi Şubelerinin katılımlarıyla 30 Haziran 2019 tarihinde Kütahya’da bölge toplantısı yapıldı. Toplantıya Genel Başkan Hüseyin Emre Altınışık, Genel Başkan Yardımcısı Nasuh Mahruki, Tolga Kale,Genel Saymanı,Genel Sayman yardımcısı, Genel Sekreter ,Genel Sekreter Yardımcıları, İç Ege Bölge Sorumlusu Dr. Arif Güvenir ve GYK üyeleri katıldı.Toplantıda Ülke ve Dünyada yaşanan son siyasi, sosyal, ekonomik ve uluslararısı gelişmeler mercek altına alındı.

ATATÜRKÇÜ  DÜŞÜNCE  DERNEĞİ İÇ EGE BÖLGE TOPLANTISINDA BULUŞTU
ATATÜRKÇÜ  DÜŞÜNCE  DERNEĞİ İÇ EGE BÖLGE TOPLANTISINDA BULUŞTU egeseshaber

 Halkımız 1923 Aydınlanma devrimiyle elde ettiği kazanımlarıyla hızla ortaçağ karanlığından sıyrılmış, egemenliği saraydan alıp, millete devrederek kul olmaktan kurtulup, yurttaş olmuş, bireysel hak ve özgürlüklerini kazanmış, aklı ve bilimi önceleyen, demokratik, laik, parlamenter sisteme dayalı tam bağımsız Türkiye cumhuriyetini kurmuştur.

  Kurulan yeni cumhuriyetle, çıkarları bozulan cemaat-tarikat ve feodalitenin temsilcileri devrim karşıtı faaliyetlerini aralıksız sürdürdü.1950 den sonra batı emperyalizminin desteği ile giderek güçlendiler. Özellikle 1980 12 eylül faşist askeri darbenin desteğiyle cemaat ve tarikat yapılanması toplumun kılcal damarlarına kadar ulaştı. Nihayet 2002’de siyasal İslam’ın  iktidar olmasıyla sonuçlandı.

  Emperyalizm 100 yıl önce Mustafa Kemal ve arkadaşlarınca yırtıp atılan Sevr antlaşmasını gerçekleştirmek için Atatürk ve onun kurduğu cumhuriyeti dönüştürüp, milletin egemenliğini yok ederek, tek adam rejimini kurdular.

  Atatürkçü Düşünce Derneği kuruluş amacına uygun olarak, vatanın bütünlüğü, milletin birliğini sağlamak için yılmadan mücadelesini sürdürmektedir.

  Kurtuluşa ve kuruluşa giden yolun başlangıcı olan 19 mayıs 1919’un 100.derneğimizin kuruluşunun 30. yılında bir dizi etkinliklerle, milletimizi aydınlatma görevini sürdürmektedir.

  Atatürk’ün şahsına, kurmuş olduğu cumhuriyete yapılan acımasızca ve ahlaksızca saldırıların yoğunlaşması, milletimizi incitmiş ve bunun sonucunda 23 haziran seçimlerinde, bütün bu saldırılara sesiz kalan, hatta cesaretlendiren hükümete unutamayacağı bir ders vermiştir.

  Yüce Türk ulusu! Türlü entrikalarla yok etikleri Atatürk cumhuriyetini, yeniden kuracağını haykırmıştır. Yaşanan ekonomik krizin, izlenen yanlış dış politikalar sonucu, uluslararası itibarımızın yitirilmesini engelleyecek tek bir reçetemiz;  yeniden Atatürk ilke ve devrimlerini hayata geçirmektir.

 Atatürkçü düşünce derneği, Kemalist Devrim ve ideolojisinin örgütüdür. Temelinde Milli Mücadele ve Milli Kongreler vardır. Dolayısıyla büyük bir inanç kurumudur. Hiçbir kişisel çıkar, şahsi beklenti ve siyasi makam hevesi davamızın, ideolojimizin önünde olamaz. Cumhuriyet Devriminin ve Devrime kişilik katan altı ok yol göstericimizdir. Atatürkçü Düşünce Derneği, Genel Merkeziyle, yurdun dört bir yanına yayılmış şubeleriyle, yapmış olduğu çalışmalarla Atatürk Cumhuriyetini mutlaka kuracaktır. Başarı ve hedefine ulaşması kesindir. Birlik ve beraberlik içinde, mücadelemize ödün vermeden devam edeceğiz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EŞKİYANIN SİBİRYALISI BAKIMA GİRDİ
EŞKİYANIN SİBİRYALISI BAKIMA GİRDİ
 BUCALI GENÇLER “SON KARARIM” DİYECEK
BUCALI GENÇLER “SON KARARIM” DİYECEK
"