CENNET VATANIMIZI CEHENNEME ÇEVİRMEYE HAZIRLANIYORUZ

Uşak Bakkallar Esnaf Odası Yönetim Kurulu adına yazılı bir açıklama yapan Başkan Akif Kahraman oda olarak Murat Dağı’nda altın aranmasına karşı olduklarını belitti. Kahraman ; açıklamasında “İçtiğimiz suyun yanında yediğimiz domatese, bibere, salatalığa da zehir katacaklar” ifadelerini kullandı.

CENNET VATANIMIZI CEHENNEME ÇEVİRMEYE HAZIRLANIYORUZ
CENNET VATANIMIZI CEHENNEME ÇEVİRMEYE HAZIRLANIYORUZ egeseshaber

Murat Dağı’nda son zamanlarda ağaç katliamı yaşandığını iddia eden Kahraman; “ Murat Dağı, Kütahya ve Uşak il sınırları içinde bulunan çam ormanlarıyla , suyuyla meşhur bir cennetimizdir. Avrupalı 50 metrelik bir alan bulsa ağaçlandırırken biz cennet vatanımızı cehenneme çevirmeye hazırlanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Murat Dağı’ndan altın çıkarmak için  binlerce ağaç kesileceğini sonrasında kullanılacak siyanürün ise doğaya zehir saçacağını ileri süren Kahraman, Murat Dağı kaynaklı suyun sadece içme suyu olarak değil çevre köylerin tarla ve bahçelerinin sulanması için de kullanıldığını hatırlattı. Kahraman konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı ; “Yani içtiğimiz suyun yanında yediğimiz domates, biber salatalığa da zehir katılacaktır.  Dolayısıyla kanser vakaları ve ölümler katlanarak artacaktır işte tüm bunları yaşamamak, gelecek nesillerimize de cennet gibi bir alan bırakmak için tüm sivil toplum kuruluşlarını tüm halkımızı iş işten geçip eyvah demeden bu konuda duyarlı olmaya tepkilerini koymaya çağırıyoruz ve biz Uşak Bakkallar Esnaf Odası Yönetimi ve Üyeleri olarak, ‘Cenneti Cehenneme Çevirmeyin Murat Dağımıza Dokunmayın!!!’ diyoruz”   

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EŞKİYANIN SİBİRYALISI BAKIMA GİRDİ
EŞKİYANIN SİBİRYALISI BAKIMA GİRDİ
 BUCALI GENÇLER “SON KARARIM” DİYECEK
BUCALI GENÇLER “SON KARARIM” DİYECEK
"