Advert

DURDU DOĞAN KENT KONSEYİ İÇİN BAŞKANLIĞA ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

Basın Toplantısı Düzenleyerek Başkanlığını Açıklayan Durdu Doğan'ın 13 Temmuz cumartesi günü Seçimleri Kazanmasına Kesin Gözüyle Bakılıyor..

DURDU DOĞAN KENT KONSEYİ İÇİN BAŞKANLIĞA ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI
DURDU DOĞAN KENT KONSEYİ İÇİN BAŞKANLIĞA ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI egeseshaber

Yarın yapılacak olan Uşak Kent Konseyi başkanlık seçiminde bugün yaptığı basın toplantısıyla Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Durdu Doğan bu yarışta bende varım dedi.
Basın toplantısına buraya gelen tüm basın mensubu arkadaşlara çok teşekkür ederim diyerek başlayan Durdu Doğan basın mensuplarına şu açıklamayı yaptı;
“Değerli katılımcılar, öncelikle kent konseyi başkan adaylığımı açıkladığım bu toplantıya katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Biliyorum ki, kent Adına kaygılarımız aynı bu nedenle bugün burada bir araya geldik.
Hepinizin de yakından tanıdığı biri olarak Uzun yıllardır Uşak’ta medya sektöründe Televizyonculuk ve gazetecilik yapmaktayım ve aynı zamanda sahibi olduğum öz ege televizyonu yayıncılık aş nin yönetim kurulu başkanlığını ve uşak gazeteciler cemiyeti başkan yardımcılığı görevlerini yürütmekteyim.


Bir gazeteci olarak halkın sorunlarını bugüne kadar gerek yerel gerekse de yaygın basında gündeme getirmekten ve bu sorunların çözümüne katkı sağlamaktan son derece Mutluyum.
Sorunlarımız devam ediyor ve sorunlarımızın çözümü için bizler de üzerimize düşen görevi üstlenmeye devam edeceğiz. Kent Konseyi sorunların farkına varmamız ve çözüm üretebilmemiz için ortak değerimizdir. Ortak değerimiz olarak tanımladığımız Kent Konseyi, sivil toplumun bir aynasıdır.
Kentin icra mercilerinin, STK´ların ve diğer kent dinamiklerinin temsil edildiği kısacası demokratik yaşam tarzının benimsendiği kurumsal bir yapıdır.
Bu noktada katılımcılık, şeffaflık ve çok seslilik Kent Konseylerinin vazgeçilmezidir. Kuruluş amaçları farklı olan yöresel dernekler, sendikalar, spor kulüpleri, vakıflar gibi Uşak’ta faaliyet yürüten birçok kurum Kent Konseyinin doğal üyesidir ve bu konuda biz oldukça hassas davranarak çalışma arkadaşlarımızı belirledik.
Kent Konseyi Yaşadığımız şehrin sorunlarını gündeme getirip kamuoyu oluştururken bir yandan da sorunların çözümü yolunda bilimsel araştırmaların yapılmasını sağlar ve halkın yaşam standardının yükseltilmesine yönelik projelerin yapılması için ilk adımı atar. Kısacası; Kent Konseyi dediğimiz kavram, çevre sorunlarından tutun da kentte yaşayan her insana dair sorunların ve çözümlerin konuşulduğu-tartışıldığı, bilimsel ve sosyolojik araştırmaların yapıldığı kent, insan ve çevre odaklı bir kurumdur.
Uşak Kent Konseyi Başkan Adayı Durdu Doğan son olarakta "kendimiz için değil,kentimiz için bu göreve talipiz" diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
"