Advert

SEÇKİNER 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 25-26 dönem İzmir Milletvekili adayı Hüsnü Gürhan Seçkiner, vatandaşın doğru haber alma hakkı ve demokrasinin en büyük güvencesi olan özgür ve objektif basının hatırlandığını gün olan “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

SEÇKİNER 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI KUTLADI
SEÇKİNER 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI KUTLADI egeseshaber

Gücünü kamuoyundan alan özgür ve objektif basının varlığı, milletin doğru haber alma hakkı ve demokrasinin de en büyük güvencesi olduğunu belirten Seçkiner, "Toplumda bu kadar önemli bir yeri bulunan basının, gücünü yine toplumdan alarak, tarafsız ve objektif bir yayın sorumluluğu bulunmaktadır." açıklamasında bulunmuştur.

Hüsnü Gürhan Seçkiner’, basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulmasının basını ve dolayısıyla demokrasiyi daha da güçlü kılacağını ifade ederek, "Basınımız görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın için yol gösterici değerler olmalıdır."dedi.

Seçkiner, açıklamasında şu cümlelere yer verdi" Türk Milleti olarak birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine inancım tamdır."

15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişimine boyun eğmeyen Türk medyasını ve gösterdikleri tepkiyi alkışladığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 25-26 dönem İzmir Milletvekili adayı Hüsnü Gürhan Seçkiner,"Bu vesileyle yaptıkları Kamu görevi sırasında çok zor şartlar altında büyük bir özveriyle haber peşinde koşan değerli basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını gönülden kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve esenlik dolu günler diliyorum." dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
"