KESKİN MAKİNA TEKSTİL KOVALARI ZAFER KALKINMA AJANSIYLA ATAĞA GEÇTİ

Uşak organize sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren tekstil kovaları ve yardımcı malzemeleri üzerinde yarım asırdır hizmet vermeye devam eden Keskin Makine Tekstil Kovaları İmalatı – Mehmet Çetin Keskin işletmesi Uşak ve Ege Bölgesinde yaptığı Tekstil kovalarıyla adını duyurmuş ve sektörde aranılan bir marka haline gelmiştir. Keskin Makine Tekstil Kovaları İmalatı Zafer Kalkınma Ajansı ile iş birliği yaparak kapasitesi artırıcı ve makineleşmesini üst düzeye taşıyacak “Tekstil Kovaları İmalatında İnovatif Yöntemler” isimli projesini başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

KESKİN MAKİNA TEKSTİL KOVALARI ZAFER KALKINMA AJANSIYLA ATAĞA GEÇTİ
KESKİN MAKİNA TEKSTİL KOVALARI ZAFER KALKINMA AJANSIYLA ATAĞA GEÇTİ egeseshaber

Yaklaşık 11 ay önce Zafer Kalkınma Ajansı ile proje faaliyetlerine başlayan ve bu kapsamda makine parkurunun yanı sıra çeşitli belgelendirme ve istihdam çalışmaları ile projesini gerçekleştiren firma rekabetçiliğini artırmayı başarmıştır. Zafer Kalkınma Ajansı ile birlikte gerçekleştirilen projenin kapanış toplantısı ise firmanın Uşak Organize Sanayi Bölgesinde bulunan üretim tesisinde gerçekleşti.

Kapanış programına Zafer Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanlarından İsmail Beyribey ve Murat Şener, Uşak Organize Sanayi Bölgesi yetkilileri ve çeşitli firmaların temsilcileri katıldı. Kapanış toplantısında konuşma yapan Keskin Makine Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetin Keskin yaptığı konuşmada proje faaliyetlerine değinerek faaliyetlerin ve projenin başarılı bir şekilde tamamlandığı söyledi.

Proje kapsamında bir adet ithal makine ile birlikte 8 adet makine teçhizat alımının yapıldığını belirten Keskin ayrıca 1 adet ISO belgelendirme işleme ile birlikte istihdam sayısının da 5’e yükseldiğini belirtti. Proje kapsamında tanıtım çalışmalarının da ele alındığını belirten Mehmet Çetin Keskin web sitesinin de bu kapsamda güncellendiğini belirtti. Zafer Kalkınma Ajansı’na da yaptığı katkılardan ve sağlamış olduğu desteklerden dolayı teşekkür eden Keskin, benzer proje çalışmalarının yaygınlaşması gerektiğini belirterek konuşmasını tamamladı.

 

BASIN BÜLTENİ

Keskin Makine Tekstil Kovaları İmalatı – Mehmet Çetin Keskin İşletmesi Uşak Organize Sanayi Bölgesi’ne tekstil kovaları imalatı alanında gerçekleştirdiği faaliyetlerini 2018 yılında geliştirmiş olduğu “Tekstil Kovası İmalatında İnovatif Yöntemler” isimli proje ile bir sonraki aşamaya taşımayı amaçlamıştır.

Bu kapsamda TC Zafer Kalkınma Ajansı’nın Gelişen KOBİ Mali Destek Programı kapsamında hazırlamış olan projenin desteklemeye hak kazanmasının ardından Ajans ile sözleşme imzalanması süreci tamamlanmıştır. Akabinde proje faaliyetleri gerçekleştirilmiş ve proje başarı ile tamamlanmıştır.

Proje kapsamında özetle aşağıdaki faaliyetler gerçekleştirilmiştir:

Hazırlık Faaliyetleri

Makine – Teçhizat Alımları

Belgelendirme Çalışması

Yazılım Alımı

Web Sitesi Güncelleme Çalışması

Yeni İstihdam

Görünürlük Çalışmaları

Değerlendirme ve Raporlama Çalışmaları

İşletme Ajans ile birlikte gerçekleştirmiş olduğu proje ile makine teçhizat parkurunu güçlendirirken yeni istihdam ile de beşeri sermayesini güçlendirmiştir. Ayrıca 1 adet ithal makine alımı da proje kapsamında gerçekleştirilmiştir. Toplam proje bütçesinin %50 oranındaki kısmı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından hibe olarak sağlanmıştır.

Proje ile birlikte işletme üretim süreçlerindeki eksiklikler nedeni ile dışa bağımlı olduğu birçok süreci kendi bünyesinde gerçekleştirebilecek düzeye gelmiştir. İşletme ayrıca alternatif finansman yöntemleri ile tanışmış, yatırımlarını proje mantığı ile gerçekleştirme konusunda önemli bir tecrübe kazanmıştır.   

 

Bu Basın Bülteni TC Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ““Tekstil Kovası İmalatında İnovatif Yöntemler” Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Keskin Makine Tekstil Kovaları İmalatı – Mehmet Çetin Keskin İşletmesi’ne aittir ve TC Zafer Kalkınma Ajansı’nın görüşlerini yansıtmaz.

                                                                                                                               

 

                                                                                                                                                                                                                      

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali ceylan     2019-08-07 Maşallah uşakımızın medarı iftarı. Çalışanlarıda unutmamak lazım
beyoğlu     2019-08-07 başarılarınızın devamını dilerim
Melih safi     2019-08-06 HAYIRLIİŞLER BOL KAZANÇLAR????????????????
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
 İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
"