MURAT DAĞI YOK OLMAYACAK

Uşak çevre gönüllüleri Derneği yönetim kurulu Murat Dağı yok olmasın sloganıyla gece gündüz sivil toplum örgütleri siyasi partileri gezerek Murat Dağında altın çıkarılmasına tepki gösteriyor.

MURAT DAĞI YOK OLMAYACAK
MURAT DAĞI YOK OLMAYACAK egeseshaber

Uşak çevre gönüllüleri Derneği yönetim kurulu eğitim Sen Uşak şubesi ve emekli Sen’i ziyaret etti. Ziyarette konuşma yapan Başkan ’Yüksel, Murat Dağında altın madeni ve benzeri madenlerin çıkarıldığı taktirde doğaya ve ege bölgesi havzasına ciddi derecede zararların vereceğini anlatarak dil döküyorlar. Uşak çevre gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Yüksel’ bu topraklar bizim suyunu içtiğimiz havasını soluduğumuz Murat Dağına sahip çıkmazsak elden gidecek büyük felaketler bizi bekliyor burada sadece bitki örtüsü yada yaşan yabani hayvanlar zarar görmeyecek 15 milyonu etkileyen bir zehirle karşı kaşsıyayız hep bir olalım Geleceğimize sahip çıkalım 19 Ağustosta yapılacak bilir kişi heyetinde sizleri de Murat Dağında görmek istiyoruz dedi. Çevre gönüllüleri derneği Başkanı hasan Yüksel ,yönetim kurulu ve Uşak CHP İlçe Başkanı Halil Arslan,daha sonra Tüm işçi emeklileri derneği Başkanı Aytekin Akın’ı Dernek Binasında ziyaret ederek Murat Dağı ile ilgili bilgiler aktardılar. Başkan Aytekin Akın’ ziyaretlerinden dolayı Çevre gönüllüleri Derneğine teşekkür ederiz Bizde çevre gönüllüleri derneğinin yanında yer alarak Murat dağının yok olmasına karşı çıkacağız Murat Dağı demek yaşam demek, Murat dağı demek su demek, hava demek, canlı demek Murat Dağı yok olursa geleceğimiz yok olur dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
 İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
"