RECEP KOPARAN ENGELLİ BAKIM MERKEZİ SEVGİYLE ENGELLERİ AŞIYOR

Recep koparan Engelli Bakım merkezi Ankara yolu üzerinde bulunan özel donanımlı 6 katlı binasında engellilerimize sağlıklı bir ortamda şefkatli, modern ve profesyonel bir hizmet sunmaya devam ediyor.

 RECEP KOPARAN ENGELLİ BAKIM MERKEZİ SEVGİYLE ENGELLERİ AŞIYOR
 RECEP KOPARAN ENGELLİ BAKIM MERKEZİ SEVGİYLE ENGELLERİ AŞIYOR egeseshaber

Recep Koparan adıyla marka olmuş engelli bakım merkezi modern ve örnek binasında hizmet veren bakım merkezi, bakıma ihtiyaç duyan özel insanlar için 24 saat hizmet veriyor.   Sosyal Hizmet uzmanları, Psikologlar, sağlık personelleri,  sertifikalı bakım elemanları ve yaşlı bakım teknikerleri ile psiko sosyal destek, sağlık, bakım ve temizlik hizmetleri ile Özel Güvenliği ile örnek teşkil eden merkez haline geldi. Bakım merkezi hakkında bilgi veren Recep Koparan Engelli Bakım Merkezi sahibi Emekli Yüksek Baş hemşire Serap Koparan’ Uşak’ta ciddi bir ihtiyaç olan bir bakım merkezinde yıllardır hizmet vermenin mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz dedi.

MODERN BAKIM HİZMETİ

Recep Koparan Engelli bakım merkezi sahibi Serap koparan’ İSO ve başarı belgeleriyle marka haline gelen Recep Koparan Engelli merkezi bünyesinde 4 yıllık fakülte mezunu 5 sağlıkçı toplam 59 personelle 104 engelli hastaya 24 saat hizmet verdiğini belirtti.

EVDEKİ ÖZENLE BAKIM HİZMETİ

Engelli Bakım Merkezinde evdeki özenle bakım hizmetlerinin sunulduğunu da anlatan Serap Koparan, “Bakım merkezimiz, konforuyla engellilerimize evinde bulunması gereken özeni yaşatırken, sunduğumuz hizmetlerle eksiksiz bir hizmet etme anlayışını şiar edinmiştir.

Merkezimizde, sertifikalı seçkin sağlık personellerimiz tarafından engelli bireylerin sağlık kontrolleri yapılarak, ilaç tedavilerinin takipleri ve rutin sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Engelli bireylerin muayene, tetkik ve tedavileri amacıyla ilgili sağlık kuruluşlarına transferleri sağlanmaktadır.

Merkezimizde yemek hizmeti kendi mutfağımızda hazırlanan sağlıklı ve hijyenik ortamlarda hazırlanan yemeklerle verilmektedir. Hastalarımıza günde üç öğün ana yemek ve iki ara öğün çıkarılmaktadır. Servis edilen yemekler, engellilerin yaş ve sağlıklarına uygun olarak gıda rasyonuna göre hazırlanmaktadır. Merkezimizde engelli bireylerin günlük her türlü kişisel bakım hizmetlerini sağlamak için üç vardiya çalışan sertifikalı seçkin bakım elemanlarımız bulunmaktadır” dedi.

PSİKO-SOSYAL DESTEK HİZMETİ

Recep Koparan Engelli bakım merkezi sahibi Serap koparan’ genel sağlık ve bakım hizmetlerinin yanı sıra merkezde psiko-sosyal destek hizmeti de verdiklerini belirterek; “Bakıma muhtaç engelli ailesinin, engelliyi ve engel durumunu kabullenmesine, bilgilendirilmesine yönelik kişisel çalışmalar yapılmaktadır. Bakıma muhtaç engellinin, engelini, mevcut durumunu ve yerleştirildiği ortamı kabullenmesine, desteklenmesine yönelik kişisel ve sosyal grup ortak çalışmaları yapılmaktadır.

Engellinin terk edilme, ret edilme, engel durumunu kabullenememe, ümitsizlik, intihar etme, yalnızlık, sevgisizlik gibi olumsuz duygulardan kurtarılmasına ve depresyon ve stres gibi durumların yaşanmasının engellenmesine yönelik kişisel ve grup çalışması yöntemiyle merkezimizde uygulamalar yapılmaktadır” dedi.

SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Amaçlarının engellilerin bakımlarının yapılırken aynı zamanda sosyal etkinlik programlarıyla da kişilerin özgüvenlerini tamamlamak olduğunu belirten Koparan, “Engellilerimizin günlük yaşantılarını ve aktivitelerini sosyal çevreden soyutlanmadan sürdürebilmeleri, sosyal yaşama katılmalarını sağlamak ve yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla merkezimiz bünyesinde veya dışında sosyal aktiviteler sunmaktır. Engellilerin boş zamanlarını değerlendirmek, eğlenceli etkinlikler oluşturmak için spor, sergi, gezi, toplantı piknik gibi etkinlikler düzenlenmektedir” dedi.

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM

Recep Koparan Engelli bakım merkezi sahibi Serap koparan’ Sıcak güvenilir, uzman ve sorumluluğunun bilincinde olan kadromuzla tanışmak ve merkezimizi görmek için herkesi kuruluşumuza davet ediyorum dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Selim aşar     2019-08-07 Evet uzun yıllar halam kaldı.cok memnunuz .vefatında beraber gözyaşı dökmüştük. Allah razı olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
 İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
"