CHP UŞAK İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATLARI İLÇELERDEKİ PARTİLİLERİNİ UNUTMADI.

Uşak’ın Banaz ilçesinden başlayarak Sivaslı, Karahallı, Ulubey, Son olarak eşmedeki partilileri parti binasında ziyaret ettiler. Ziyaret CHP Uşak İl Başkanı Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Nadi Sancar, Merkez ilçe Başkanı Halil Arslan ve partili üyeler katıldı. Banaz ilçe Başkanı Ethem erdem, parti binamızda bizi ziyaret ederek bizlerle bayramlaşan Uşak il ve ilçe teşkilatı ve sayın vekilimize teşekkür ederiz dedi. Başkan Erdem’ partilere konuşma yaparak önümüzdeki seçimde başarılı bir çalışma yaparak yüzde, yüz başarı sağlayacağımıza inanıyorum var gücümüzle çalışmamız gerekiyor dedi. Başkan, Ethem Erdem kahve köşelerinde bizleri eleştirenlerin en azında bayramlaşmaya gelmelerini burada birlik beraberlik için olduğumuzu görmelerini isterdim dedi.

CHP UŞAK İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATLARI İLÇELERDEKİ PARTİLİLERİNİ UNUTMADI.
CHP UŞAK İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATLARI İLÇELERDEKİ PARTİLİLERİNİ UNUTMADI. egeseshaber

İl Başkanı Nadi Sancar ’konuşmasında ihtiyaç sahiplerinin hatırlandığı günler olduğuna değindi. Bizler bu bayramlarda birliğimizi dirliğimizi korumak zorundayız. Kardeşçe dayanışma içeresinde birlikte yaşamanın birlikte mücadele etmenin gerektiğini her zaman ortaya koymaktayız. Parti içinde öncelediğimiz mücadeleye her seçimde mutlaka seçimleri kaybettik aday, örgüt duygusal birlikteliğe bağlandığı her noktada seçimleri kazandık. Bizler kendi içimizde öz eleştiriyi yaparak nerede hata yaptık nerede doğru yaptık nerede yanlış yaptık bunların mutlaka muhasebesini yapıp önümüzdeki döneme bu şekilde hazırlanmamız gerektiğini düşünüyorum dedi. Ast olan Cumhuriyet halk partisinin iktidarıdır bireysel beklentilerimizi bireysel siyasi çıkarlarımız bir kenara bırakarak Cumhuriyet halk partisini iktidar yapma uğrunda el, ele gönül, gönülle mücadele edersek başaramayacağımız hiçbir şey yoktur dedi. Bunun en canlı öreği İstanbul kazanılmayacak denilen seçimde 800bin oy farkla seçimi aldık. Bizlere düşen görev Cumhuriyet halk partisinin bayrağını Genelde Türkiye büyük millet meclisine ve Cumhurbaşkanlık makamına yerelde, de Belediyelere ve il genel meclisine dikmektir dedi.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım tüm partilerin Kurban bayramını kutlayarak başladı. Yalım konuşmasına şöyle devam etti. Tabiki bayramımız önemli ama ondan daha önemli bence çok önemli bir süreç var geçtiğimiz cumartesi günü biz buradaydık ilçe başkanımızda buradaydı Banaz’da muhtarlarımız ce sivil toplum örgütleriyle birlikte bir aradaydık niçin bir aradaydık? Murat dağının önemli bir sorunu var biliyorsunuz son iki haftadır kaz dağları gündemde ama Çanakkale’de bazı şeyler elden kaçmış. Özellikle İstanbul seçimlerinden sonraki sayım süreci kontrol süreci akabinde 23 haziran, tekrarlana seçim sürecinde oradaki firma bütün alanı tıraşlamış  ama bizim öyle bir şansımız var ki zamanında müdahale ettik. 2015 yılında milletvekili olduğum tarihten itibaren oradaki sondaj kuyuların takibinden itibaren şuana kadar en ufak bir hareket olmadı.8 Mayıs 2019 da Kütahya valiliği tarafında Çed olur raporu verildi yani madenin açılma süreci kanunen başlamış oldu tabiki bunu başlamışı içinde itirazların olmaması gerekiyor dedi. Yalım’ biz hemen 30 gün içerisinde hem şahsım hem de sivil toplum örgütleri Uşak Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak itiraz süreci içinde davamızı açtık dedi. Hatta bunula ilgili anormal derecede 350 tl gibi bir bakiye gitti akabinde bilirkişi heyeti için on bin üçüyüz lira istediler onu yatırdık tekrar geçtiğimiz Perşembe günü zorluyorlar bizi vazgeçelim diye 5bin TL’lik bakiye istediler  yani 3 bin TL’lik bilirkişi için bende 18 bin TL bakiye tahsil ettiler dedi. Yalım’ bizi parayla falan vazgeçirmek istiyorlar ama biz bu işten vazgeçmeyeceğiz bunuda gördüler 19 Ağustos Pazartesi günü Banaz’daki köylerde en az bir minibüs kaldıracağız her muhtar kendisi organize ediyor hatta gerektiğinde maddi gücüde vereceğiz ayrıca ilçe Başkanımızda organize  ediyor 19 ağustos pazartesi günü en geç sabah saat 00:9:00da orada olacağız neden gelen heyete organize olduğumuzun algısını vermemiz gerekiyor biz kaz dağlarında yaşananları yaşamayalım ipin ucunu kaçırmayalım  ağaçlarımız kesilmeden ormanlarımız talan edilmeden arazilerimiz  parçalanmadan özellikle sondaj kuyularından siyanür verilmeden pazartesi günü sizleri özellikle sayın genel Başkanımın da istediği sizlerin ve eşleri çoluk çocuk Murat dağında olmamız gerektiğinin altını çiziyorum dedi.

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
Vali Funda Kocabıyık “Bayramlar; heyecanların, sevgi, huzur ve mutlulukların doruk noktasına ulaştığı zaman dilimleridir”
 İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
İSKENDER PALA’DAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
"