Advert

17 AĞUSTOS’U UNUTMADIK

İyi parti Uşak İl Başkanı Naci yıldırım, 17 Ağustos Gölcük depreminin üzerinde 20 yıl geçtiğini belirterek 17 Ağustos’u unutmadık dedi.Başkan Yıldırım, çaıklamasına şöyle devam etti.

17 AĞUSTOS’U UNUTMADIK
17 AĞUSTOS’U UNUTMADIK egeseshaber
Advert

Binlerce insanın hayatını kaybettiği 17 Ağustos depreminin üzerinden 20 yıl geçti fakat yaşananlardan gereken dersler çıkarılmadı.

1999 yılında 16 Ağustos’u 17 Ağustos’a bağlayan gece saat 03.01’de meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki yer sarsıntısı Türkiye tarihinin en büyük ikinci depremi olarak kayıtlara geçti. Merkez üssü Gölcük olan deprem, Marmara Bölgesi’nin genelinde hissedildi. Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın kırılmasıyla meydana gelen deprem, İstanbul, Bolu, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’da can ve mal kaybına neden oldu. Derinliği 17 kilometre olan sarsıntıda yer kabuğunun sağa doğru hareket ettiği ve 120 kilometrelik bir hat boyunca kırıldığı tespit edildi. Resmi rakamlara göre, depremde 18 bin 373 kişi hayatını kaybetti, 48 bin 901 kişi de yaralandı. 5 bin 840 kişi de kayboldu. Ancak resmi olmayan rakamlara göre ise 50 bin insanın hayatını kaybettiği belirtiliyor Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
"