Advert

CUMHURİYET TIRI” UŞAK’A GELDİ

Milli mücadelenin 100. yılında, ADD Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve “Rotamız Atatürk” sloganıyla tüm Türkiye’yi dolaşan “Cumhuriyet Tırı” Uşak’ageldi.28 Ağustos 2019 Salı günü, Uşak Kent Meydanı'na gelen tırda, Atatürk’ün İstiklal Madalyası’ndan Nutuk’un ilk basımına kadar Atatürk’ü anlatan objeler sergileniyor.

CUMHURİYET TIRI” UŞAK’A GELDİ
CUMHURİYET TIRI” UŞAK’A GELDİ egeseshaber
Advert

Milli mücadelenin 100. yılı ve kuruluşunun 30. yılı münasebetiyle, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi tarafından hazırlanan “Cumhuriyet Tırı” Uşak’geldi. 28 Ağustos Çarşamba günü,Uşak Kent Meydanı’na konumlanan Cumhuriyet Tırı’nın sergi açılışı,Uşak Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak şube Başkanı Ertuğrul Ayhan,iç ege bölge sorumlusu Doktor Arif Güvenir,Uşak CHP Merkez İlçe Başkanı Halil Arslan ve Uşak’taki sivil toplum örgütlerinin katılımıyla kurdele kesilerek açılışı yapıldı.

ADD Genel Merkezi tarafından, milli mücadelenin 100. yılını ve derneğin 30. kuruluş yıl dönümünü kutlamak amacıyla, “Cumhuriyet Tırı Yollarda” projesi kapsamında hazırlanan 3 adet “Cumhuriyet Tırı”ndan biri Uşak’a geldi. “Rotamız Atatürk” sloganıyla, ADD tarafından hazırlanan ve Türkiye’nin 81 ilini dolaşan “Cumhuriyet Tırı”, 28 Ağustos Çarşamba günü Uşak Kent Meydanı’nda konumlandırılarak açılışı yapıldı. “Cumhuriyet Tırı”nın sergi açılışına; CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım,CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, Uşak CHP Merkez ilçe Başkanı Halil Arslan,ADD Uşak Şube Başkanı Ertuğrul Ayhan,İç ege bölge sorumlusu Doktor Arif Güvenir ve çok sayıda sivil toplum örgütleri, ADD Uşak Yönetim Kurulu Üyeleri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Saat 17.30’da açılan ve 2 gün boyunca açık kalacak olan tırın açılış kurdelesi,  ADD Yönetimi tarafından kesildi.Açılış konuşmasında Uşak ADD Başkanı Ertuğrul Ayhan,açılışa katılan misafirlere teşekkür etti. Ardından ADD içi ege bölge sorumlusu Doktor Arif Güvenir, yaptığı konuşmada “19 Mayıs 1919’da başlayan milli mücadelemizin 100. yılında, biz de, 19 Mayıs 2019 tarihinde 3 tırla start vererek tüm Türkiye’yi karış karış gezmeyi hedefledik. Sloganımız ‘Rotamız Atatürk’. 3 tane tırımız var. Biri şu an Uşak’ta ve diğerler tırlarla Tüm Türkiye’yi karış karış gezeceğiz. Aynı zamanda bu yıl derneğimizin kuruluşunun 30. yıl dönümü… Bu nedenle biz Atatürk ilke ve devrimlerinin, Cumhuriyet ışığının ve bunu nasıl kazandığımızın tekrar hatırlatılması, buna tekrar sahip çıkılması adına böyle bir anı müze hazırladık. En büyük amacımız, milli mücadelenin yeniden hatırlatılmasını sağlamak ve milli mücadelenin 100. yılını kutlamak. Tırımız çok güzel karşılanıyor; gittiği her yerde halkımızdan çok yoğun ilgiler görüyoruz. Zaten inancımıza göre, bu ülkede hiç kimse Atatürk’ün izini silemez, Cumhuriyet’in ışığını söndüremez. Bizler buna bir nebze de olsun katkımız olsun istedik dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
"