Advert

İKİNCİ EL CEP TELEFONA RAĞBET DAHA ÇOK

Uşak’ta 10 yıldır cep telefonu sektöründe hizmet veren Jelatin Market Sahibi Engin Karakaş, cep telefonu piyasası hakkında açıklamalarda bulundu. ÖTV artışının ikinci el satışlarını hızlandırdığını belirten Karakaş, sıfır telefon satışlarının çok düştüğünü ÖTV’de yeni bir artış istemediklerini söyledi.

İKİNCİ EL CEP TELEFONA RAĞBET DAHA ÇOK
İKİNCİ EL CEP TELEFONA RAĞBET DAHA ÇOK egeseshaber

Döviz kurlarındaki artışın sıfır cep telefonu satışlarını olumsuz etkilediğini vurgulayan Karakaş, bunun etkisiyle piyasaya değişik markaların girdiğini ve bilinen markalara göre daha ucuz olan bu ürünlerin tercih edildiğini söyledi. Karakaş, “Bir de ikinci el cihazlarımız var, az kullanılmış temiz, faturalı cihazlarımız bunlara rağbet de arttı. Şu an piyasa durgun, telefon satışları gerçekten çok düştü, bizi kurtaran tek şey ikinci el satışları” dedi.

İkinci el cep telefonu almak isteyen tüketicilere bazı önerilerde bulunan Karakaş, telefonlarını, telefon satışı yapan iş yerlerinden almalarını bu yolla alışveriş sonrasında en azından karşılarında bir muhatap bulabileceklerini söyledi. Faturalı cihazların tercih edilmesini isteyen Karakaş, “Bazı siteler var buralardan telefon alınabiliyor ancak herhangi bir arıza durumunda muhatap bulma noktasında sıkıntılar yaşanabiliyor. Ama vatandaş bizden ikinci el telefonu satın aldığı zaman ona bir haftalık bir kullanım garantisi veriyoruz bu zaman zarfında herhangi bir sorun yaşarsa telefonun tamirini ücretsiz yapıyoruz" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tuncay     2019-09-09 En hesaplı telefonuma ne kadar mesala aykon 4 s ne kadar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
"