Advert

KARARLAR DURUŞMA SALONLARINDA DEĞİL, SARAY ODALARINDA ALINIYOR

Hakkında 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, karar sonrası Twitter'dan son günlerin popüler rap parçası "Susamam"ı paylaşarak tepki gösterdi.

KARARLAR DURUŞMA SALONLARINDA DEĞİL, SARAY ODALARINDA ALINIYOR
KARARLAR DURUŞMA SALONLARINDA DEĞİL, SARAY ODALARINDA ALINIYOR egeseshaber
Advert

Kaftancıoğlu paylaşımında "Gençler bugün ve daima ben de #susamam" dedi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na 5 farklı suçtan toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verildi. Hakkında tutuklama kararı verilmeyen Kaftancıoğlu, kararı istinaf mahkemesine götürecek. Mahkemedeki savunmasında cumhurbaşkanına hakaret etmediğini vurgulayan Kaftancıoğlu, hapis kararının ardından yaptığı ilk açıklamada "Kararlar duruşma salonlarında değil, Saray odalarında alınıyor. Mafya yöntemleriyle siyaseti yönlendirmeye çalışanlarla mücadelemiz yeni başlıyor" şeklinde konuşmuştu.

Cumhuriyet Halk partisi Uşak il Başkanı Nadi Sancar’ yazılı bir açıklama yaparak AKP hükümetini eleştirdi. Başkan, Sancar, açıklamasında şu sözlere yere verdi. İstanbul İl Başkanımız Sn.Canan Kaftancıoğlu 5 ayrı suçtan ertelemesiz 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Siyaset ve yargı mühendisliği çalıştı. İstanbul'daki seçim başarısı cezalandırıldı. Bu karar ülkemizin ve demokrasinin önündeki en büyük engelin AKP olduğunu göstermektedir. Millet iradesini gasp ederek kendini dayatanlar, bugün de yargı eliyle İstanbul'da yaşadığı hezimetin intikamını almaya çalışmaktadır. Ne yaparsanız yapın bu ülkeyi sizden kurtaracağız dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
"