Advert

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 96 YAŞINDA…

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 96. YIL ANISINA ATATÜRK ANITINA ÇELENK KOYDU… Program Atatürk ve tüm şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Atatürk anıtına Cumhuriyet Halk Partisi Merkez ilçe Başkanı Halil Arslan çelenk koydu ve daha sonra Bir basın Bildirisi okudu.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 96 YAŞINDA…
CUMHURİYET HALK PARTİSİ 96 YAŞINDA… egeseshaber
Advert

Halil Arslan Konuşmasında değerli dava arkadaşlarımız ve Cumhuriyet halk partililer hoş geldiniz dedi ve devamında vatan düşman tarafından işgal edilmiş askeri gücü dağıtılmış silahları toplanmış kısacası esir edilmek istenen bu ülkenin özgürlükten yana olan vatansever insanları birleşerek mücadeleye karar vermişlerdi.

Uşakhavadis.com Bu amaçla kurdukları Rumeli ve Anadolu müdafai hukuk cemiyeti uzun bir mücadelenin ardından zafere ulaşmış ve vatanımız düşman işgalinden kurtulmuştur artık zafer kaçınılmazdır ve kazanılmıştır büyük önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 9 eylül 1923 de halk fırkası 1935 yılında Cumhuriyet halk partisi adını almıştır . 1927 yılında Cumhuriyetçilik ,Halkçılık , Milliyetçilik ve laiklik ilkelerine 1935 yılında Devletçilik ve Devrimcilik ilkeleri de eklenerek partimizin amblemi 6 ok belirlenmiştir dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan bu yana bağımsızlığı demokrasiyi özgürlükleri ve bölünmez bütünlüğü savunmuş Cumhuriyetin ışığını Anadolu nun her köşesine taşıma çabasında olmuştur . Benim iki büyük eserim var biri Türkiye Cumhuriyeti Diğeri Cumhuriyet Halk partisidir diyen kurucumuz ve ilk Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarına partimize hizmet eden ve partimizi 96 yıl yaşatan Türk milleti ne gönül dolusu sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Vali Funda Kocabıyık, Eşme İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi
"