GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2024 11:33

130 Bin Mali Müşavir Türkiye Genelinde Basın Açıklaması Yaptı: İş Yükü Hafifletilmeli!

130 Bin Mali Müşavir Türkiye Genelinde Basın Açıklaması Yaptı: İş Yükü Hafifletilmeli!

Uşak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Midık, Türkiye genelinde 130 bin meslektaşının ortak çabasıyla yapılan basın açıklamasında Mali Müşavirlerin iş yükünün hafifletilmesi talebini dile getirdi.

Başkan Mustafa Midık, Türkiye Muhasebe ve Mali Müşavirler Odası (TÜRMOB) ile diğer 77 Mali Müşavirler Odası ve 9 Yeminli Mali Müşavirler Odası başkanlarının katılımıyla gerçekleşen açıklamada, Mali Müşavirlerin işlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için acil çözümler talep edildi.Başkan Musafa Mıdıkı açıklamasında Mali Müşavirlerin artan iş yüküne dikkat çekerek, veri toplama süreçlerinin modernize edilmesi ve beyan/bildirim sürelerinin uzatılması gibi çözümlerin acil olduğunu vurguladı.

Meslektaşlarının beden ve ruh sağlıklarının tehlikeye girdiğini belirten Kartaloğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkililerine yapılan çağrılara duyarsız kalınmaması gerektiğini ifade etti.

130 bin Mali Müşavirin yoğun çığlıklarının duyulmasını ve gerekli adımların atılmasını talep eden Başkan Midık, devletin ekonomik çarkların dönmesi için her türlü fedakarlığı yapan Mali Müşavirlerin insani taleplerinin acilen hayata geçirilmesini beklediklerini belirtti.

Mali Müşavirlerin iş ve yaşam dengesinin olumsuz etkilendiğini vurgulayan Midık, önerilerin yıllardır dikkate alınmaması sebebiyle sorunların büyüdüğünü dile getirdi.

Açıklamada, Mali Müşavirlerin ağır iş yükü altında ezildiği, beyan ve bildirim sürelerinin kısaltılması ve modernizasyonun sağlanması gerekliliği vurgulandı.

130 bin meslek mensubunun sesine kulak verilmesi ve iş yükünün hafifletilmesi çağrısıyla basın açıklaması son buldu.

AdminAdmin