GÜNCEL

18 MART ŞEHİTLERİ UŞAK'TA ANILDI

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla Şehitlik’te tören düzenlendi.

18 MART ŞEHİTLERİ UŞAK'TA ANILDI

Uşak Şehitliğindeki törene Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Vali Yardımcıları Muammer Balcı, Bekir Abacı, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç,  İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, İl Müftüsü Kazım Güzel,  Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mustafa Peltek,  şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Törende şehitliğe çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların edilmesinin ardından Vali Funda Kocabıyık ve protokol üyeleri şehitlerimizin kabirlerine karanfil bıraktı.

Vali Funda Kocabıyık, şehitlikteki programın ardından “Türkiye Muharip Gaziler Derneği Uşak Şube Başkanlığı”, “Uşak Şehit Aileleri Yardımlaşma ve İnsan Hakları Derneği Başkanlığı” ve “Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Uşak Şube Başkanlığını” ziyaret etti.Ziyaretleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç,  İl Müftüsü Kazım Güzel,  Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mustafa Peltek eşlik etti.