GÜNCEL

2021 tatil alternatifleri

İnsanlar yaz ayları kapıya dayandığı zaman yorgun geçen bir yılın ardından o yorgunluğu atmak ve güzel bir tatil yapmayı arzularlar.

2021 tatil alternatifleri

Çoğu vakit, bu tatiller Karadeniz turu, Anadolu turları şeklinde olup tarihi eserleri görmeye yönelik olabilirken deniz temalı tatiller de tercih edilmekte ve oldukça rağbet görmektedir. Yaz aylarının sıcağı daha çok denizin serinliği ile atlatmayı tercih eden insanlar bunun için Antalya, Mersin, Muğla/Bodrum, Muğla/Marmaris gibi beldeler arasında seçim yapmakta ve bütçelerini buna uygun ayarlamaktadırlar.

Özel Tatil Ne Anlama Gelir?

Marmaris, Muğla’nın en çok bilinen ve sevilen ilçelerinden birisidir. Buz gibi suyu, masmavi ve tertemiz denizi, oksijen deposu mis gibi havasıyla en çok ziyaret alan, turist çeken bölgelerden birisidir. İster turla ister kişisel ziyaret ile Marmaris’te tatil yapılması, en güzel tatil seçimleri arasında yer alır. Popülerliğini deniz kenarlarının temizliğinden, doğanın bir mucizesi olmasından alan Marmaris, yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği olmuş durumdadır. İnsanların daha rahat tatil yapabilmeleri amacıyla Marmaris etrafına birçok tatil merkezi, çarşılar, balık lokantaları ve oteller yapılmıştır. Böylelikle buraya gelen ziyaretçiler muadilleri arasında kolayca seçim yapıp istedikleri ürünleri alabilmekte, rahatça alışveriş yapabilmekte ve tatilin keyfini çıkarmaktadırlar. Sımsıcak bir güneşin varlığı altında sarı kumlara uzanıp güneşlenmek isteyen yerli ve yabancı turistler için vazgeçilmez olan bu tatil beldesi için birçok mavi tur da yapılmakta ve müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.

Tabii Marmaris ile birlikte Bodrum da Ege’nin en popüler tatil destinasyonlarından biri. Geçen yıl pandemi dolaysıı ile Marmaris ve Bodrum’da çok fazla özel tekne kiralama talebi oluştu ve insanlar, kalabalıktan uzak, daha steril bir ortamda tatil yapmaya niyetlendiler. Durumlar her ne kadar iyiye gidiyor olsa da 2021 yazı da Bodrum ve Marmaris için bir hayli hareketli geçecek gibi duruyor. Bodrum tekne kiralama ya da Marmaris tekne kiralama hizmetleri yine revaçta olacak muhtemelen.

İstediğiniz Kadar Eğlenebilme Fırsatı

Tüm senenin yorgunluğu özel bir tekne turu ile sona erecek ve bu masmavi tatil beldesinde geçen her gününüz sizi rahatlatacak, hayallerinizdeki o masmavi deniz, tekne kiralama sayesinde artık ayağınızın altında olacak. İstediğiniz anda serinlemek için suya atlayabilir ve dilediğiniz kadar suda kalabilir, doyasıya yüzebilirsiniz. Özel tekne kiralamanın en iyi yanı kalabalıktan uzakta, sakince bir tatil keyfi sürebilmenizdir. Kendi başınıza ya da kendi aileniz ve arkadaşlarınızla baş başa yapacağınız bu tatil sırasında teknede istediğiniz kadar eğlenebilirsiniz. Sizi kimse yüksek sesten dolayı kısıtlamayacak, kimse gelip herhangi bir durum için sizinle tartışmayacak ve bu sayede sorunsuz bir tatil geçirebileceksiniz.

Tabii az kişi ile gezinti yapan tekne turu alternatifleri de mevcut. Mesela Bodrum tekne turu fiyatları biraz daha ekonomik olduğu için tercih edilme ihtimali daha yüksek.