GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2022 21:38

22 Kasım'da IF Wedding Fashion İzmir fuarı açılıyor

IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı 22 Kasım’da Fuar İzmir’de 16. kez kapılarını açıyor. Sektörün büyük ilgi gösterdiği fuar bu yıl da ticari anlaşmaları, moda ve tasarıma yön veren etkinlikleri, birbirinden renkli defileleri ile gelinlik, damatlık, abiye sektörünün dünyaya açılan kapısı olmaya devam edecek.

22 Kasım'da IF Wedding Fashion İzmir fuarı açılıyor

Avrupa’nın en büyük moda fuarlarından biri olan IF Wedding Fashion İzmir 16. kez dünyanın dört bir yanından katılımcı ve ziyaretçileriyle kapılarını açacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından, Ege Giyim Sanayicileri Derneği iş birliği ile düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, bu yıl daha da büyüdü. Geçen yıla oranla katılımcı sayısı artan ve yüzölçümü olarak da yaklaşık yüzde 30 büyüyen IF Wedding Fashion İzmir, Fuar İzmir’de toplam 50 bin metrekare alana sahip A ve B hollerinde düzenlenecek. Fuar 25 Kasım’a kadar sürecek.
Bu sezon satış adedi, ciro ve ihracatta pandemi öncesi rakamlarını yakalayan sektörün fuara ilgisi yoğun oldu. Fuar tamamen doldu. IF Wedding Fashion İzmir, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da hem İzmir hem de ülke üretimine, ekonomisine ve ihracatına büyük katkı sağlayacak. Fuar katılımcısı ve ziyaretçisinin oluşturduğu ekonomiyle birlikte turizmden konaklamaya, ulaşımdan yiyecek içeceğe kadar birçok sektör de kazanç elde edecek.

Bu yıl Türkiye’nin dört yanından farklı şehirlerden, Amerika, Almanya, Kanada, Hong Kong gibi ülkelerin de arasında bulunduğu 10 ülkeden abiye giyim, gelinlik, damatlık, aksesuar ve çocuk giyim ürün gruplarında faaliyet gösteren toplam 222 katılımcı fuarda yer alıyor. Fuarın, binlerce yerli profesyonel ziyaretçinin yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki yüzü aşkın ülkeden 3 bine yakın yabancı ziyaretçiye de ev sahipliği yapması bekleniyor. Firmaların mevcut pazarlardaki payının ve potansiyel pazar niteliğindeki ülkelere yönelik ihracatın arttırılması ile ihraç ürünlerinin çeşitlendirilmesi amacıyla Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde, Ege İhracatçı Birlikleri ve İzmir Ticaret Odası organizatörlüğünde IF Wedding Fashion İzmir ile paralel olarak üç gün sürecek iki ayrı alım heyeti programı da düzenlenecek. Alım heyeti programlarında Avrupa’dan Amerika’ya dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden heyetler İzmir’e gelerek katılımcılarla iş görüşmeleri yapacak.

2023 yılı koleksiyonlarının ilk kez sergileneceği IF Wedding Fashion İzmir, bu yıl da birbirinden değerli mankenlerin eşliğinde, ünlü markaların ve genç yeteneklerin tasarımlarının yer alacağı ışıltılı podyumlarıyla göz kamaştıracak. Ayrıca Trunk Show alanlarında da farklı organizasyonlar düzenlenecek. Fuar kapsamında üç günde 18 defile yapılacak. Fuara katılan firmalar ve tasarımcılar, kendileri için özel olarak oluşturulan alanda, gelinlik ve abiye koleksiyonlarını sergileyecek.
 

AdminAdmin