SİYASET
Giriş Tarihi : 28-02-2022 19:46   Güncelleme : 28-02-2022 19:50

28 ŞUBAT DARBESİNİN POST MODERN BİR DARBEDİR

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, 28 Şubat darbesinin yıl dönümünde parti binaında basın açıklaması düzenledi.

 28 ŞUBAT DARBESİNİN POST MODERN BİR DARBEDİR

Yaptığı açıklamada İl Başkanı Fahrattin Tuğrul, 28 Şubat darbesinin vesayetçi sistemin ilk tezahürü olmadığını ve maalesef son olmadığını belirtti. Parti binasında yapılan basın açıklamasına AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar, Sivil Toplum Kurumları başkanları ve parti üyeleri katıldı. Başkan Tuğrul’açıklamasında 25.yılı geride bırakılan 28 Şubat darbesinin “Post modern” bir darbe olduğunu belirten AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, yapılan darbeyi; milletimin inancına, iradesine, değerlerine, insan haklarına, demokrasiye ve özgürlüğe yapılan fiili bir darbe olduğunu altını çizdi.

Motivasyonunu 27 Mayıs darbesinden aldığını söyleyen Tuğrul; “28 Şubat, bir darbenin tarihi olduğu gibi vesayetin, anti demokratlığın, karanlık bir zihniyetin ismi olarak tarihe geçmiştir” diyen Başkan Fahrettin Tuğrul, “28 Şubat’ta sözde irtica tehdidi ile medya darbeci zihniyete rahap olarak top yekûn savaş manşetleri atmış, Ankara sokaklarında tanklar yürütülmüş, anti demokratik milli güvenlik kurulu kararları alınmış, demokrasiye balans ayarı verilerek hükümet istifaya zorlanmıştır. Bin yıl sürecek dedikleri 28 Şubat post modern darbesi ile insanlar; ayrımcı, ırkçı, ötekileştirici, insan haklarına aykırı uygulamalara mahrum kalmış ve milyonlarca insanın hayatı karartılmıştır. Kadınlarımız ve genç kızlarımız, ne acıdır ki bu karanlık sürecin en büyük mağdurlarından olmuştur. Darbecilerin kurduğu ikna odalarında nice kadın, inançları hiçe sayılarak zorlanmış ve baskıya maruz kalmış, baş örtüleri açılmaya zorlanmıştır. Bu odalarda psikolojik baskılara maruz kalmış genç kızlarımızın çoğu üniversite ve liselerdeki eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalmış ve etkisi bugün dahi süren travmalar geçirmişlerdir dedi.