Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

BALTAYLA İŞLENEN CİNAYET, 14 YIL SONRA AYDINLANIYOR

Uşak’ta, 14 yıl önce, kaybolan Mehmet Yobaz’ın imam nikahlı eşi olduğu öne sürülen A.A.(50) ve sevgilisi E.P. (62) tarafından, 1 ay boyunca ilaç verilip, daha sonra balta ile başı koparılarak öldürüldüğü iddia edildi ve cinayete 5 yaşındayken tanık olan maktulün kızı S.Y. (19) tarafından güvenlik güçlerine yapılan ihbar sonucu, cesedi arama çalışması başlatıldı.

BALTAYLA İŞLENEN CİNAYET, 14 YIL SONRA AYDINLANIYOR
BALTAYLA İŞLENEN CİNAYET, 14 YIL SONRA AYDINLANIYOR egeseshaber

Uşak’ta düğünlerde ve özel etkinliklerde müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan Mehmet Yobaz, 49 yaşındayken kayboldu ve bunun üzerine ailesi ve yakınları tarafından Uşak İl Emniyet Müdürlüğü’ne kayıp başvurusu yapıldı. Eski eşi F.Y.’den ayrılan ve kızı S.Y.’yi yanına alan Mehmet Yobaz, o dönemde A.A. ile imam nikahı kıyarak aynı evde yaşamaya başladı. 

torunu S.Y. henüz 5 yaşındayken ortadan kaybolan Mehmet Yobaz’ın bulunması için yapılan tüm çalışmalar sonuçsuz kaldı ve iddiaya göre bir süre sonra A.A., maktulün Kıbrıs’taki eğlence mekanlarda iş bulduğunu ve yakınlarıyla irtibat kurmak istemediğini gerekçe gösterdi. Mehmet Yobaz’ın torunu S.Y. de babası kayıplara karıştıktan sonra, A.A. ve birlikte yaşadığı iddia edilen E.P. ile aynı evde yaşadı. 5 YAŞINDAYKEN CİNAYETE TANIK OLDU VE GÖMÜLDÜĞÜ YERİ GÖRDÜ Aradan geçen 14 yıla rağmen Mehmet Yobaz’dan hiçbir şekilde haber alınamadı. Şu anda 19 yaşında olan S.Y., dedesinin14 yıl önce imam nikahlı eşi A.A. ve halen birlikte yaşadığı E.P. tarafından baltayla öldürüldüğünü ve ardından eski Gediz yolu üzerindeki TOKİ 4. Etap konutlarının bulunduğu mevkideki bir kuyunun içine atıldığını iddia etti. Mehmet Yobaz’ın diğer yakınları da, maktulün ölmeden önce 1 ay boyunca ilaçla zehirlendiğini ve güçsüz düşünce baltayla öldürüldüğünü öne sürdüler. Babasının gözünün önünde öldürüldüğünü ve yine gömüldüğü sırada kendisinin bir arabanın içinde beklediğini öne süren S.Y.’nin ihbarı üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı ve Cumhuriyet Savcılığı’ndan izin alınarak, daha önce kuyu olan ve yapılan yol ve kaldırım çalışları nedeniyle üzeri kapanan alanda kazı çalışması başlatıldı. ZANLILAR, POLİS EKİPLERİ TARAFINDAN SORGUYA ALINDI S.Y.’nin ifadeleri üzerine zanlılar A.A. ve E.P. polis ekiplerince gözaltına alındı ve ilk işlemler için Karaağaç Karakolu’na götürüldü. Yetkililer, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİLİ TUĞRUL'DAN SİYASİ PARTİLERE BAYRAM TELEFONU
AK PARTİLİ TUĞRUL'DAN SİYASİ PARTİLERE BAYRAM TELEFONU
DÖRT GÜNDÜR KAYIPTI CESEDİNE ULAŞILDI
DÖRT GÜNDÜR KAYIPTI CESEDİNE ULAŞILDI
"