Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

VALİ Funda Kocabıyık ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ münasebetiyle düzenlenen farkındalık etkinliğine katıldı.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ekinlikleri kapsamında Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Ulubey Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Onur Özaydın, daire müdürleri ve öğrenciler, hayvan barınağını ziyaret etti.

VALİ  Funda Kocabıyık ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’  münasebetiyle düzenlenen farkındalık etkinliğine katıldı.
VALİ  Funda Kocabıyık ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’  münasebetiyle düzenlenen farkındalık etkinliğine katıldı. egeseshaber
Vali Funda Kocabıyık hayvan barınağında yaptığı açıklamada, dünyanın sadece insanlara ait olmadığını, hayvanların da yaşamın parçası olduğunu ifade etti. Dünya'daki diğer canlıların yaşama haklarına saygılı olunması gerektiğini dile getiren Vali Funda Kocabıyık, " “İnsanoğlu, dünyanın tek sahibi değil sadece bir parçasıdır. Bunun için de, bir bütün olarak yaşadığımız ekosisteme ve dünyaya saygı duyup onu korumalıyız. Sahiplendiğimiz canların maddi ve manevi olarak ihtiyaçlarını karşılamak, onların da bir ruh taşıdığını unutmamak gerekiyor. Bu canlıların ailesi, sosyal çevresi ve tek dünyası biz oluyoruz. Onları aç bırakmak, terk etmek ya da onlara akla ve hayale gelmeyecek kötü muamelelerde bulunmak bizim kültür ve medeniyet değerlerimizle asla uyuşmaz. Çünkü bizler, her canlıyı Allah’ın yarattığı bir güzellik olarak kabul edip onun da yaşama hakkı olduğunu bilen, kabul eden bir kültür ve medeniyetin mensuplarıyız.” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Çakın ise hayvan dostu yeni bir barınak yapmak için proje çalışmalarına başladıklarını söyledi. Vali Funda Kocabıyık etkinliğin sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirirken, öğrenciler de yanlarında getirdikleri 200 kilogram mamayı barınağa bağışladılar.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"