Advert Advert

AŞK ENGEL TANIMADI

Uşak’ta yaşayan doğuştan yürüme engeli olan ve gelişemeyen Hamide Alay (42) ile herhangi bir engeli bulunmayan Ekrem Bakkal’ın (42) aşkı engel tanımadı. Geçtiğimiz hafta çalgılı çengili dünya evine giren çift, aşkın engel tanımadığını bir kez daha gösterdi.

AŞK ENGEL TANIMADI
AŞK ENGEL TANIMADI egeseshaber

2016 yılında ortak arkadaşlarının aracılığı ile tanışan çiftin birliktelikleri kısa sürede aşka dönüştü. 3 yıl nişanlı kaldıktan sonra geçtiğimiz hafta dünya evine giren çift, aşk engel tanımaz dedirtti. Ekrem Bakkal’ın ailesinin evliliğe karşı çıkmasına rağmen çift dünya evine girdi. Eşine günlük işlerinde yardımcı olan Bakkal eşinin zorlandığı yerlerde sürekli destek verdiğini özellikle de merdiven çıkarken onu taşıdığını söyledi.

Aralarındaki 83 santimetrelik boy farkından dolayı görünüşlerinin dışardan abes göründüğünü söyleyen çiftin buna rağmen bu duruma aldırış etmediklerini, onları görmediklerini söyledi. Ekrem Bakkal’ı tanıdıktan sonra hayatının değiştiğini ve eşinin engelini unutturduğunu söyleyen Alay “Bana güven verdi ondan Allah razı olsun. Evlenmemize herkes tepki gösterdi. Seni bırakır gider, engellisin seni küçümser dediler ama benim kafam tabi ki de karıştı ama eşim gerçekten Allah razı olsun hiç öyle bir şey göstermedi. Benim engelimi bile unutturdu yani çıkamadığım yerlere, inemediğim yerlere zor yerleri eşim ile birlikte aştık. Örneğin merdivenden inmeye ve çıkmaya zorlanıyordum. Allah razı olsun, tuttuğu gibi götürüyor” dedi. Tepkilere Aldırış Etmediler İlişkilerine çevreden tepki geldiğini söyleyen Ekrem Bakkal “Çoğu insan tepki gösterdi. Tabi o engelli olduğu için ben sağlamım diye çok tepkiler oldu. Maddi ve manevi olarak da seni yanında olmayabilir. Evinde arabanda gözü olan gibi laflar da oldu. Hiçbirine ne araba ne para ne pul hiçbir şey gözümde değil. Benim sadece gözüm sevgisinde, yüreğinde. Böyle çok tepkiler gördüm ama milletin söylediği beni ilgilendirmiyor. Benim yüreğim ne söylediyse ben onu dinledim. Şuan onunla evliyim onunla evli olduğum için de çok mutluyum o da benimle olduğundan dolayı mutlu hayata bağlı” diye konuştu. Herkes Engelli Adayı Herkesin engelli adayını söyleyen Bakkal “ Ben her zaman söylüyorum onu sadece benim için geçerli değil başkası içinde herkes içinde geçerli bu durum, normal hayatımızda engelsiz bir hayat yaşıyoruz evet bunlar engelli ama yolda giderken kaza yapmayacağımız veya başımıza bir şey düşmeyeceğini veya ayağımız taşa takılıp düşmeyeceğimizi engelli olmayacağımız diye bir şey yok. Elbet bir gün engelli adayıyız bir gün gelecek bizde engelli adayı olacağız. Bunu kimse unutmasın” diye ifade etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UŞAK BESNİ BULUŞMASI TÜRKİYE,DE İLK OLDU DEVAMI GELECEK
UŞAK BESNİ BULUŞMASI TÜRKİYE,DE İLK OLDU DEVAMI GELECEK
İşçi Hayatını Kaybetti
İşçi Hayatını Kaybetti
"