Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

DİL EĞİTİMİN GERÇEK ADRESİ “EGEDİL” AÇILDI

Ülkemizde giderek daha fazla ihtiyaç duyulan dil eğitiminde yeni bir kurumda Uşak’ta açıldı. Girişimci 3 kadının ortaklığında açılan EGEDİL dil eğitim kursu hizmet vermeye başladı.

 DİL EĞİTİMİN GERÇEK ADRESİ “EGEDİL” AÇILDI
 DİL EĞİTİMİN GERÇEK ADRESİ “EGEDİL” AÇILDI egeseshaber

Geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan açılışta töreni ile kapılarını açan Egedil Uşak’ta eksikliği hissedilen dil eğitimine yeni bir soluk getirecek. Açılış kurdelesini CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Uşak Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, 24. dönem CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın kestiği açılışta birçok davetli katıldı.

İNGİLİZCE DİL EĞİTİMDE CAMBRIDGE SİSTEMİ İLE EĞİTİM VERİLECEK

Çağımızda en çok kullanılan ve geçerli diller arasında yer alan İngilizce’de  Cambridge English, sistemi kullanılacak. Cambridge sistemi benzersiz bir İngilizce öğretme, öğrenme ve değerlendirme sistemi olduğunu aktaran Kurum Müdürü Özge Özler, “Cambridge English Dil Değerlendirme Cambridge English Language Assessment deneyimini ve uzmanlığını, Cambridge University Press ile bir araya getirir. Cambridge English ’in itici gücü; birinci sınıf araştırma anlayışı ve şu köklü taahhütleridir: eğitimde mükemmeliyet sağlamak öğrenciler ve öğretmenler için çokça fırsat sunmak öğretmenlere, eğitim kurumlarına ve işverenlere değer sunmak dil öğrenimini bütün olarak topluma fayda sağlayacak şekilde teşvik etmek.” dedi.

YABANCI DİL ÜLKEMİZİN STRETEJİK MESELESİDİR

Açılışta konuşma yapan EGEDİL Kurum Müdürü Özge Özler, “Sayın Milli Eğitim Bakanımızın da sıkça ifade ettiği gibi yabancı dil meselesi ülkemiz için stratejik bir meseledir. Bu bağlamda yabancı dil eğitimi konusunda ulusal ve uluslararası düzeyde birçok uygulama olduğuna işaret eden Sayın Selçuk, Türkiye’de yabancı dil öğretimi konusunda büyük ölçekli pilot lamalar başlatmıştır. Ulu önderimiz M. Kemal in de, yabancı dil öğrenmeye büyük bir önem ve öncelik verdiğini bilmeyenimiz yoktur. Bizler de Ege dil olarak, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, çağdaş, yabancı dil öğrenmenin bir zorunluluk olduğunu benimsemiş ve bu konuda donanımlı, ülke çıkarlarını gözeten aydınlık yüzlü bireyler yetiştireceğimize ve Uşak’taki tüm okullarımıza yabancı dil anlamında her türlü desteği vereceğimize Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bülent Şahin’in önünde söz veriyor bu eğitim yuvasının Uşak için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MENDERES'TE KATI ATIK BERTARAF PROJESİ KURULACAK
MENDERES'TE KATI ATIK BERTARAF PROJESİ KURULACAK
YARI ZAMANLI ÇALIŞAN ÖĞRETMENLER TAM ZAMANLIYA GEÇİRİLDİ
YARI ZAMANLI ÇALIŞAN ÖĞRETMENLER TAM ZAMANLIYA GEÇİRİLDİ
"