Advert Advert -------------------------------- Advert Advert

UŞAK İL GENEL MECLİSİ’NDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK

Uşak İl Genel Meclis Üyeleri, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek için olağanüstü toplandı.

UŞAK İL GENEL MECLİSİ’NDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
UŞAK İL GENEL MECLİSİ’NDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK egeseshaber

İl Özel İdaresindeki toplantı salonunda bir araya gelen İl Genel Meclisi üyeleri, harekata destek açıklaması yaptı. Ellerinde Türk bayraklarıyla toplantı salonuna gelen Meclis üyeleri, basın açıklaması öncesi Mehmetçiklere asker selamı gönderdi.
İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yanında olduğunu söyledi.
Konuşmasının devamında Demir “Barış Pınarı Harekatı’nı destekliyoruz. Ülkemiz Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK, YPG  ve DEAŞ’ın arlığını sonlandırmak hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek  Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerine sağlamak üzere Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmıştır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekat bu amaç için en önemli adımdır.

Türkiye Cumhuriyeti Suriye halkının ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekatı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede İl Genel Meclisi olarak Barış Pınarı Harekatı’nda ülkemizin ve kahraman Mehmetçik’imizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün  her türlü görüş ayrılıklarını bir tarafa bırakıp bir ve beraber olma günüdür” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SÜRDÜRÜLEBİLİR İZMİR İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENİYOR
SÜRDÜRÜLEBİLİR İZMİR İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENİYOR
İZMİR'DE ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE DENETİM
İZMİR'DE ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE DENETİM
"