Advert Advert -------------------------------- Advert Advert

Vali Funda Kocabıyık "Özel çocuklarımıza sahip çıkıp, destek olmalıyız"

Uşak Valiliği tarafından başlatılan "Engelim Hayallerime Engel Değil" projesi kapsamında 17 engelli çocuğa hayallerindeki meslekleri yaşama imkanı sağlandı.

Vali Funda Kocabıyık
Vali Funda Kocabıyık egeseshaber

Hasbahçe polis evinde düzenlenen programda proje için engelli çocuklarla bir araya gelen Vali Funda Kocabıyık, çocukların hayallerindeki mesleklerle ilgili hazırlanan üniformaları dağıttı.

Programda konuşan Vali Funda Kocabıyık amaçlarının özel çocuklara sahip çıkmak ve destek olmak olduğunu ifade ederek, "Özel çocuklarımızın yaşamış oldukları zorlukları anlamak, empati kurmak ve toplumla bütünleşmesine katkı sağlamak toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.

İnsanı yaratılmışların en şereflisi olarak gören bir kültür ve medeniyetin mensupları olarak engelli çocuklarımızı teşvik etmek, onların hayatlarını kolaylaştırmak ve onları desteklemek amacıyla “Engelim, Hayallerime Engel Değil” projesini gerçekleştiriyoruz. Valiliğimiz bünyesinde hazırlanan proje kapsamında İlimizin merkez, ilçe ve köylerinden 17 özel çocuğumuza mektup gönderdik. Çocuklarımızın aileleri de bu çağrımızdan dolayı mutlu olduklarını ve projenin içinde yer almaktan memnuniyet duyacaklarını belirttiler.

Çocuklarımıza hayal ettikleri meslekleri sorduk ve bu mesleklere uygun gerekli malzemeleri tedarik ettik. Aynı zamanda çocuklarımızı ilgi duydukları mesleğin ustasıyla bir araya getirerek bu konuda eğitim almalarının da önünü açtık" dedi.

Engelleri hep birlikte aşmak için bir araya geldiklerini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Çevremizde güzelliklerin artması ve insanımızın mutlu olması bizleri sevindirmekte ve daha güzel işler yapmak, daha büyük projelere imza atmak adına teşvik etmektedir. İnşallah, “Engelim, Hayallerime Engel Değil” projesiyle de bunu bir nebze de olsa gerçekleştirmiş olacağız. Projemizin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Vali Funda Kocabıyık, konuşmasının ardından çocuklarla sohbet ederek, üniformalarını hediye etti.   

Programa Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Eşme Kaymakamı Murat Özdemir, Ulubey Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Onur Özaydın, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, daire müdürleri ve aileler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SÜRDÜRÜLEBİLİR İZMİR İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENİYOR
SÜRDÜRÜLEBİLİR İZMİR İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENİYOR
İZMİR'DE ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE DENETİM
İZMİR'DE ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE DENETİM
"