Advert Advert -------------------------------- Advert Advert

Muhtarlık görevi sorumluluğu yüksek ve fedakârlık gerektiren bir vazifedir”

Vali Funda Kocabıyık, 19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Özmerkez İl Genel Meclisi toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık, muhtarların, yerel demokrasinin en eski örneklerinden biri olarak mahalle ve köylerde Devletin tüm kurumlarını temsil ettiğini kaydetti.

Muhtarlık görevi sorumluluğu yüksek ve fedakârlık gerektiren bir vazifedir”
Muhtarlık görevi sorumluluğu yüksek ve fedakârlık gerektiren bir vazifedir” egeseshaber

Muhtarların Halk ile Devlet arasında köprü vazifesi gördüğünü ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan ilgili makamlara arz edip devletle milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır. İdari teşkilatımızın mihenk taşlarından birisi olan binlerce köy ve mahalle muhtarımız, millî iradeyi ve milletin devletine olan güvenini yansıtmaktadırlar" dedi.

Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti; "Muhtarlık görevi çok önemli olmakla birlikte sorumluluğu yüksek ve fedakârlık gerektiren bir vazifedir. Muhtarlarımız fedakârlık ve sorumluluk bilinciyle vatandaşlarımızın yönetime katılmasını sağlayarak kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesinin yanında toplum olarak birlik, beraberlik ve dayanışmanın sağlanmasına da önemli katkılar sunmaktadır.

Muhtarlarımızdan gelen fikir ve önerilerle; gelişen, kalkınan, büyüyen, her gün daha iyiye giden İlimizin, geleceğine daha anlamlı katkılar sunabiliriz. Kalkınmayı bir bütün olarak her boyutta sağlayarak İlimizin her köşesine dokunmanın, her meselesine ortak bir çabayla çözüm getirmenin muhtarlardan gelecek fikir ve önerilerle daha etkin ve verimli olacağı kanaatindeyim. Valilik olarak mahalle ve köylerimize daha iyi hizmetler sunabilmek adına kamu kurum ve kuruluşlarımız, İl Özel İdaremiz ve Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz ile sizlerin her daim yanınızdayız ve yanınızda olmaya devam edeceğiz" dedi.

Vali Funda Kocabıyık konuşmasının ardından muhtarların sorun ve taleplerini dinledi. Toplantıya Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, Ulubey Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Onur Özaydın, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, il genel meclisi üyeleri, daire müdürleri, merkez mahalle ve köy muhtarları katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SÜRDÜRÜLEBİLİR İZMİR İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENİYOR
SÜRDÜRÜLEBİLİR İZMİR İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENİYOR
İZMİR'DE ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE DENETİM
İZMİR'DE ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE DENETİM
"