Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

YANGINDA BİR AİLE YOK OLDU

Uşak'Elmalı dere mahallesinde bir evde bulunan 5 kişi evde çıkan yangında çıkan dumandan boğularak hayatlarını kaybetti. Olay yeri inceleme olay yerinde incelemeleri devam ediyor. gelişmeler birazdan.

YANGINDA BİR AİLE YOK OLDU
YANGINDA BİR AİLE YOK OLDU egeseshaber

Uşak´ta bir evde çıkan yangında aynı aileden 3´ü çocuk 4 kişi hayatını kaybetti. Olay yerine gelen ailenin yakınları, sinir krizi geçirdi. Sabah 08.35´te İtfaiyeye yapılan ihbar kapsamında olay yerine gelen itfaiye erleri kapıyı kırdıktan sonra yanan eve girdi.

Daha sonra evin içine giren itfaiye ekipleri yangının olmadığını, alevlerin olmadığını evin içinde yoğun bir dumanın ve isin olduğunu ifade etti. Uşak´ta bir evde çıkan yangında dumandan zehirlenen aynı aileden 3´ü çocuk 4 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi hastaneye kaldırıldı. Facianın yaşandığı eve çok sayıda itfaiye, ambulans ve polis ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin yanı sıra hayatını kaybedenlerin yakınları facianın yaşandığı eve akın etti. Evden ağıt sesleri yükseldi. Uşak´ta bir evde çıkan yangında dumandan zehirlenen baba ve 3 çocuğu öldü, anne hastaneye kaldırıldı. Alınan bilgiye göre, Elmalıdere Mahallesi 1. Çelikhan Sokak´taki müstakil evde ikamet eden Bülent Yaşar´ın kardeşi Şaban Yaşar´ın ihbarı üzerine olay yerine giden polis ve sağlık ekipleri, evde bazı eşyaların ve yalıtım malzemelerinin yandığını, aynı aileden 5 kişinin baygın vaziyette olduğunu gördü. 3´Ü ÇOCUK, 4 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Yangın sonrası çıkan dumandan zehirlenen baba Bülent Yaşar (32), çocukları Muhammed Nurkan (9), Muhammed Furkan (6) ile Aişe Nur Yaşar´ın (3) hayatını kaybettiğini belirleyen sağlık ekipleri, hayati tehlikesi bulunan anne Yasemin Yaşar´ı (27) ise hastaneye kaldırdı.

Olay yerine gelen ailenin yakınları sinir krizi geçirdi. Olay yerine gelen Vali Funda Kocabıyık olay yerinde incelemelerde bulundu. Sonrasında yaptığı açıklamalarda “Burada yaşayan Ağrılı bir ailemiz yangın çıkmış evlerinde gece bizim bilmediğimiz bir saatte tam olarak bilmiyoruz saatini. Maalesef baba ve 3 çocuğu kaybetmişiz. Yani olay yerine zaten ambulanslar geldiğinde baba ve 3 çocuğu hayatını kaybetmişti. Anne yaralı bir şekilde hastaneye kaldırıldı. Şu anda hastanede inşallah kurtulur ama onunda durumunun kritik olduğu söyleniyor. Görüyorsunuz acı bir durum söylenecek çokta bir şey yok Yani şu anda bilinmiyor, araştırılıyor ama tahminler var. Muhtemelen elektrik kontağından çıkmış olabilir. Onun üzerinde duruluyor. Şimdi mühendisler bu konuda hem doğalgaz ile ilgili hem elektrikle ilgili gelip yerinde inceleme yapacaklar ondan sonra belli olacak ne olduğu ama ilk tahminler elektrik kontağı gibi görünüyor tabi şu anda net bir şey yok. Annenin durumu kritik diyorlar şu anda anne dumandan zehirlenmiş. Dumandan zehirlenme var. Tedavi devam ediyor. İnşallah kurtulur. Dua edelim. Sabahleyin işe gelmeyince fark etmişler. Çünkü aslında görüyorsunuz evin dışında çok bir şey yok, ama evin içi ben şimdi girdim olduğu gibi yanmış. Dumandan yani aslında evde kullanılan malzemeler ile ilgili yangın çıkınca aşırı duman durumunda yani yanma yok cenazelerde boğulma var. Dumandan, aşırı dumanda boğulma var. Rabbim kimseye göstermesin” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 YILI BİRİNCİ DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI VALİ FUNDA KOCABIYIK BAŞKANLIĞINDA YAPILDI
2020 YILI BİRİNCİ DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI VALİ FUNDA KOCABIYIK BAŞKANLIĞINDA YAPILDI
ASIL OLAN CHP’DİR
ASIL OLAN CHP’DİR
"