Advert Advert

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR

Cumhuriyet Halk partisi Uşak İl Başkanı Nadi Sancar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Sancar’ın açıklaması şu şekilde.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR
TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR egeseshaber

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Kimsesizlerin Kimsesi’’ olarak nitelendirdiği  Türkiye Cumhuriyeti,bilimin hakiki yol göstericiliğini esas alan bir büyük medeniyet yürüyüşünü temsil eder.

Bu yürüyüşün talimatının, Atatürk’ten alındığını hiçbir zaman unutmamamız gerekir.’’Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır,fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.Ve Türk milleti emniyet ve saadetini sağlayan medeniyet yolunda tereddütsüz yürümeye devam edecektir.’’diyen Mustafa Kemal Atatürk Tüm yurttaşlarının hiçbir ayrıma, ötekileştirmeye tabi tutulmaksızın yaşamasını,Fikri,vicdanı,irfanı hür nesiller yetiştirilmesini ve tüm komşularıyla iyi ilişkiler içinde çağdaş dünyanın saygın üyeliğini amaçlayan Cumhuriyetimizin,ilelebet payidar kalacağına duyduğumuz inanç, yaşadığımız sorunlardan kurtulmamız açısından yol göstericidir.

Üstünlerin hukuku yerine , hukukun üstünlüğünü,saray ve çevresi yerine halkın zenginleşmesini,Rantiye sınıfı yerine üretenin kazanmasını ,tek adam rejimi yerine Demokratik,laik ve sosyal hukuk devletini savunan bizlerin sorumluluğu Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmaktır.

Unutulmamalıdır ki;16 Mayıs 1919’da bir avuç yol arkadaşlarıyla İstanbul’dan Samsun’a hareket eden M.Kemal Atatürk Anadolu’nun özgürlüğü ve bağımsızlığı ortak paydasında buluşturduğu milyonlarla, Kurtuluş savaşını zafere ulaştırmayı ve Cumhuriyetimizi kurmayı başarmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve yol Arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anıyorum.Vatan topraklarımız ve Bayrağımız için şehit düşenlere Allah’tan Rahmet diliyor, Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Tüm yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşçi Hayatını Kaybetti
İşçi Hayatını Kaybetti
EGE’NİN İLK BÖLGESEL TELEVİZYONU EGE TV, 15 KASIM’DA YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR
EGE’NİN İLK BÖLGESEL TELEVİZYONU EGE TV, 15 KASIM’DA YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR
"