Advert

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

İyi parti Uşak İl teşkilatı Cumhuriyetin kuruluşunun 96.yıl dönümünü coşkuyla kutladı. Parti önünde toplanan teşkilat ismet paşa caddesi üzerinde karanfil dağıttı.i

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR
EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR egeseshaber

iyi parti Uşak İl teşkilatı 15temmız şehitler meydanına toplandı.İl Başkanı Naci Yıldırım’ın Anıt önüne çelenk bıraktı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İl Başkanı Naci Yıldırım, açıklamalarda bulundu.

Başkan Yıldırım, ı açıklama şu şekilde. 29 Ekim 1923; bağımsızlığa duyulan derin özlemin, geleceğe bağlanan benzersiz ümidin, milli egemenliğe beslenen tarifsiz sevdanın başlangıç noktasıdır. Bunun içindir ki;29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türk milletinin en önemli ve en anlamlı günüdür. Çünkü bugün Cumhuriyet ilan edilmiş ve yüce milletimiz Cumhuriyet yönetimiyle birlikte esasen özünde var olan özgürlük ve eşitlik gibi en temel insan haklarından olan evrensel değerlere kavuşmuş,bu değerleri özümseyerek yaşam biçimine dönüştürmüş.Yüce Atatürk'ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesine sımsıkı sarılarak, Cumhuriyetle demokrasinin kaderini bir ve ortak görerek Türkiye'nin istiklal ve istikbaline sahip çıkmak her Türk evladının en önemli ve görevimdir. Ancak Cumhuriyete kavuşmamız tabi ki pek kolay olmamıştır.

Muazzam bir mücadele azmi, kararlı bir irade, hayranlık uyandıran bir milli şuurun eseri olan Türkiye Cumhuriyeti 96 yılı geride bırakmıştır.Bu değerlere sahip milletimiz Cumhuriyeti ancak Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasından sonra kurulabilmiştir. Atatürk ve arkadaşları, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz verdikleri destansı mücadeleler ve kazandıkları zaferlerle Cumhuriyeti Türk milletine armağan etmişlerdir. Cumhuriyet ile Türk milleti bağımsız, özgür ve güven içinde bir yaşama kavuşmuştur. Bu nedenle atalarımızın bizlere bıraktığı Cumhuriyetin anlam ve önemini çok iyi kavramak, Cumhuriyete ve Cumhuriyet değerlerine canımız pahasına sahip çıkmak, onları korumak görevimizi hakkıyla yerine getirmek mecburiyetindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız olan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurucu kahramanlara, vatan ve millet için hayatlarından vazgeçen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Yüce Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"BAROLAR ÇOKLU BARO İLE SİYASALLAŞACAK"
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
"