Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

KANYON KOLEJİ SAHİBİ PROF.DR. SERVET RÜŞTÜ KARAHAN VE DEĞERLİ EŞİ OP.DR. HATİCE KARAHAN ‘IN GİRİŞİMLERİ İLE UŞAK’A BİR SPOR KOMPLEKSİ KAZANDIRILDI.

KANYON KOLEJİ SAHİBİ PROF.DR. SERVET RÜŞTÜ KARAHAN VE DEĞERLİ EŞİ OP.DR. HATİCE KARAHAN ‘IN GİRİŞİMLERİ İLE UŞAK’A BİR SPOR KOMPLEKSİ KAZANDIRILDI.

KANYON KOLEJİ SAHİBİ PROF.DR. SERVET RÜŞTÜ KARAHAN VE DEĞERLİ EŞİ OP.DR. HATİCE KARAHAN ‘IN GİRİŞİMLERİ İLE UŞAK’A BİR SPOR KOMPLEKSİ KAZANDIRILDI.
KANYON KOLEJİ SAHİBİ PROF.DR. SERVET RÜŞTÜ KARAHAN VE DEĞERLİ EŞİ OP.DR. HATİCE KARAHAN ‘IN GİRİŞİMLERİ İLE UŞAK’A BİR SPOR KOMPLEKSİ KAZANDIRILDI. egeseshaber

Dr.Asım Taşer Kanyon Spor Kompleksi’nin Açılışına Dr.Asım Taşer'in oğlu Prof.Dr. Ömer Faruk Taşer, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Kültür Ve Sanat Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof.Dr İskender Pala , İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan , Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay , İsmail Güneş,Özkan Yalım, UTSO Başkanı Suat Selim Kandemir, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın , Uşak Valisi Funda Kocabıyık ve Yüzlerce Seçkin İsim Katıldı.. Kanyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Servet Karahan, Uşak’a yaptığı eğitim ve spor yatırımları ile Uşaklıların takdirini topluyor. daha önce Japonya'nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima' nın Uşak'a gelmesinde de katkı sağlayan ve büyükelçinin ziyareti vesilesiyle Uşak ile –Japon ilişkilerini ticari ,ekonomik ve eğitim alanında da geliştirilmesi noktasında katkılar sağlayan Prof.dr Servet Rüştü KARAHAN bu günde Özel Kanyon koleji ortaokulu ve Dr. Asım TAŞER spor kompleksi ‘nin açılışı ile çok sayıda değerli ismi Uşak’a getirdi..

KANYON KOLEJİNİN AÇILIŞINA ÜNLÜ İSİMLERDEN BÜYÜK İLGİ! Dr.Asım Taşer Kanyon Spor Kompleksi’nin Açılışına Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof.Dr İskender Pala , İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan , Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay , İsmail Güneş, Özkan Yalım, UTSO Başkanı Suat Selim Kandemir, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın , Uşak Valisi Funda Kocabıyık ve Yüzlerce Seçkin İsim Prof.Dr Servet Rüştü KARAHAN’ın davetlisi olarak Uşak’a gelip Katıldı.. davetliler açılışta yaptıkları konuşmada dr. Asım TAŞER’i saygıyla anarken eğitim alanındaki yatırımları ile Uşak’ın marka değerinin artmasına katkı sağlayan Prof.Dr Servet Rüştü KARAHAN ‘a da Uşak’a yaptığı yatırımlar için teşekkür ettiler.. PROF.DR SERVET RÜŞTÜ KARAHAN’DAN HOCASINA BÜYÜK AHDE VEFA! SPOR kompleksine adı verilen DR. Asım TAŞER ‘in kendi hayatında çok önemli bir yeriş olan değerli bir tıp adamı olduğunu ifade eden Prof.Dr Servet Rüştü KARAHAN “Benim Hayatımda Çok Önemli Yeri Vardır Onun Bursu Sayesinde İngilizce Eğitim Alarak Akademik Hayatıma Başladım Aslen Rizeli Olan Dr. Asım Taşer’e Uşak’tan Yokluklarla Eğitim Hayatına Başlayan Ve Bu Gün Profesör Olan Bir Uşaklının Bir Rizeliye Ahde Vefasını Da Göstermek İstedim “ Dedi.. DR.ASIM TAŞER KİMDİR ? Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un eniştesi, İlim Yayma Vakfının eski başkanlarından Asım Taşer, 93 yaşında vefat etti. 1923 yılında doğan Mehmet Asım Taşer, pek tanınmasa da hayır işlerinde tam bir isimsiz kahraman aslında çok sayıda öğrenci onun bulduğu burslar ile okumuş.. Denizci bir babanın oğlu olarak doğan Asım Taşer, İstanbul'da büyümüş. Ortaokul ve liseyi Vefa Lisesi'nde okuyan Taşer, lisede Nurettin Topçu'dan felsefe, Reşat Ekrem Koçu'dan tarih dersleri almış. Aynı liseden mezun olan Sabahattin Zaim ise, Taşer'in üç dönem altında okumuş. Lisedeyken tanışmamış olsalar da, sonrasında pek çok cemiyette bir arada bulunmuşlar. İlim Yayma Vakfı'nın kuruluşunda ve büyümesinde birlikte rol almışlar. Asım Taşer liseyi bitirdiği yıllarda mezun olanlar, mecburi olarak kısa süreli askerliğe alınırlarmış. Bu nedenle Asım Taşer de Adana'da yaşamış iki ay. Askerlere basit işler yaptırılırmış fakat mecburi olarak herkes askeriyeye gidermiş. Bu kısa kamptan geldikten sonra Taşer, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne girmiş. Pek çok meşhur isimle aynı okulda yer almış: Asaf Ataseven, Ali Kemal Belviranlı, akliyyeci (psikiyatr) Ayhan Songar, dişçi Kemalettin Erbakan, İsmail Niyazi Kurtulmuş, Süleyman Yalçın... Asım Bey pek çok hayır kurumunda kayınbiraderi İsmail Niyazi Kurtulmuş( NUMAN KURTULMUŞ’UN BABASIDIR) ile beraber yer almıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MENDERES'TE KATI ATIK BERTARAF PROJESİ KURULACAK
MENDERES'TE KATI ATIK BERTARAF PROJESİ KURULACAK
YARI ZAMANLI ÇALIŞAN ÖĞRETMENLER TAM ZAMANLIYA GEÇİRİLDİ
YARI ZAMANLI ÇALIŞAN ÖĞRETMENLER TAM ZAMANLIYA GEÇİRİLDİ
"