Advert

UŞAK BESNİ BULUŞMASI TÜRKİYE,DE İLK OLDU DEVAMI GELECEK

Besni Eğitim Vakfı, Uşak Organize Sanayi Bölgesi ve Uşak Üniversitesi tarafından 'Uşak-Besni Kardeşlik Buluşması' Programını Düzenlendi.

UŞAK BESNİ BULUŞMASI TÜRKİYE,DE İLK OLDU DEVAMI GELECEK
UŞAK BESNİ BULUŞMASI TÜRKİYE,DE İLK OLDU DEVAMI GELECEK egeseshaber

Besni Eğitim Vakfı kurucu üyesi iş adamı Bekir Güneşhan geçtiğimiz günlerde Türkiye,de ilk defa yapılan Uşak Besni buluşmasını değerlendirdi.Güneşhan, açıklamasında şu sözleri söyledi.

vakfımızın kurulduğu günden beri, her yıl böyle daha yeni şeylere imza atarak, amacı ülkenin gidişatını ülkenin ileriye bakışına yol göstermek, şık olmak, yardımcı olmak, çünkü bizim besnililer genelde hep böyle kendisini Atatürk cumhuriyetine borçlu sayar.

Bir şey yapmadığı zaman üzülür. Yani mutlaka bir şeyler üretmek ister. Eğitimde, üretimde öncülük yapmak ister. Daha iyisini yapmak ister. Ülke ekonomisine katkı vermek ister. Eğitimde katkı vermek ister.

Ülke kültürüne katkı vermek ister, her anlamda kendisini Atatürk cumhuriyetine borçlu sayar. Bu anlamda bizim vâkıfımız her katlamalı olarak böyle kendini yenileyerek önüne bakar. Zaten bizim vakfın içinde maddi hiçbir şey yok. Maddi olarak parası falan yok. Ancak işte yardımlarla bağışlarla, öyle yürüyor. Bunu yaparken aşağı yukarı kurulduğu bugüne kadar Takribi 5-6 bin öğrenciye burs vermiştir. Burs verirken amacı şudur. Burs verdiği öğrencilerden şunu ister. Hep böyle Atatürk ilkelerine bağlı gençlik olsun, ahlaklı bir gençlik olsun, başarılı bir gençlik olsun ki burada da kız çocukları tercihtir. Eğitimin yanında üretime de çok büyük destek veriyoruz. Üretimin mutlaka olmazsa olmaz olduğunu herkes çok iyi bilir. Bunu bizim besni eğitim vakfı daha da iyi bilir dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"BAROLAR ÇOKLU BARO İLE SİYASALLAŞACAK"
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
"