Advert

DÜDÜKLÜ YÜRÜYÜŞ DİKKAT ÇEKTİ

Uşak'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün organizasyonuyla Uşak Belediyesi önünde bir araya gelen grup, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında ellerinde kadına yönelik şiddeti kınayan dövizler taşıyarak 15 Temmuz Şehitler Meydanına yürüdü ardından burada basın açıklaması yaptı.

DÜDÜKLÜ YÜRÜYÜŞ DİKKAT ÇEKTİ
DÜDÜKLÜ YÜRÜYÜŞ DİKKAT ÇEKTİ egeseshaber

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddeti Önleme ve İzleme Müdürü Efşan Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, 1960 Yılında , Dominik Cumhuriyetinde özgürlük adına kararlılıkla mücadele ettikleri için diktatörlük tarafından öldürülen Mirabel kardeşlerin öldürüldüğü gün olan 25 Kasım tarihi Birleşmiş Milletlerun 1999'daki Genel Kurulu'nda alınan karar ile her yıl "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" olarak anılmaktadır. TOoplumun temeli aile, alinein temeli kadındı. Kadınlarımız her daim hak ettiği konumda, ailenij ve toplumun merkezinde yer almış ve almaya devam edecektir.

Kadınlarımız eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği sorumluluklarla birçok başarıya imza atmış ve Türk Milletinin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuştur. Ancak Ulusal ve uluslararası tüm gelişmelere rağmen, kadına yönelik şiddet tüm dünyada günümuze taşınan en önemli sorunlar arasında yer almaktadır.

 

Kadına yönelik şiddet normal değildi, yasal değildirve kabul edilebilir değildir. Kadına yönelik şiddetle mücadele, devletin en üst düzey yetkililerdeb bağımsız kisilere kadar herkesin sorumluluğur. Çok boyutlubsorun olan kadına yönelik şiddeti ortadan kaldırmak, ancak toplumun tüm kesimlerinin ortak ve kararlı mücadelesi ve butüncül bir yaklaşımlq mümkündür. Ülkemizde kadın erkek eşitliğinin sağlanması ve kadın haklarının güçlendirilmesi konunda yasal düzenlemeler tamamlanmış; bu düzenlemeler ile kadına yönelik şiddetle mücadele de önemli adımlar atılmıştır. Kadın mutluysa, ailede mutludur, aile mutluysa, toplum mutludur,toplum mutluysa, ülke de huzurludur. . Şiddete göz yumarak, şiddete suç ortağı olmayın. . Kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde bu utancın son bulması için çağrıda bulunuyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"BAROLAR ÇOKLU BARO İLE SİYASALLAŞACAK"
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
"