Advert

Bornova'ya Sağlıklı Yaş Alma Merkezi Geliyor

Bornova Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi açıyor. Yaklaşık 10 yıl önce hayata geçirdiği Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri ile tüm Türkiye'ye örnek olan Bornova Belediyesi, Sağlıklı Yaş Alma Merkezi açıyor.

Bornova'ya Sağlıklı Yaş Alma Merkezi Geliyor
Bornova'ya Sağlıklı Yaş Alma Merkezi Geliyor egeseshaber

Bornova'da yaşayan 60 yaş ve üstü vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesi amacıyla hayata geçirilen Sağlıklı Yaşam Merkezi, Özgül Gündüz Halk Sağlığı Binası'nda hizmete açılacak. Bornova'nın  60 yaş üstü çınarlarına ücretsiz koruyucu sağlık hizmetleri verilecek. Çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle üretken ve aktif olmaları amaçlanıyor.

Bornova'nın Yaş Almış Çınarları Nefes Alacak

Sağlıklı Yaşam Merkezi'den yararlanan vatandaşların sosyalleşmeleri, zihnen ve bedenen daha sağlıklı olmaları amacıyla hepsi birbirinden keyifli mekanlarda müzik, resim, hobi ve beceri kursları olacak.Bornova'nın yaş almış büyükleri, baştan aşağı yeniden düzenlenen bahçede şehir hayatından uzaklaşıp nefes alabilecek, hobi bahçelerinde keyifle zaman geçirebilecek. Yürüyüş ve spor yapıp, açık havada dinlenebilecek.

Sağlık Hizmetleri Ücretsiz

Sağlıklı Yaş Alma Merkezi'nde hemşire, diyetisyen, diş hekimi, fizyoterapist ve psikolog da görev alacak. Tüm sağlık hizmetleri ücretsiz şekilde halka sunulacak.Sağlıklı Yaşam  Merkezi'den yararlanan vatandaşları bilgilendirmek amacıyla sağlıklı yaşlanma süreci, kronik hastalıklar, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivitelerin önemi ve güncel konularda seminerler düzenlenecek.

Onlar Bizleri Bugünlere Getiren Çınarlar

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Bornova Hepimizin" sloganı ile yediden yetmişe, kadın-erkek, çocuk-genç-yaşlı tüm Bornovalılar'ın mutluluğu için çalıştıklarını belirterek, "Yaş almış büyüklerimiz bizim için çok önemli. Onlar bizleri bu günlere getiren çınarlarımız. Yol göstericilerimiz. Sağlıklı Yaş Alma Merkezi'mizde her şeyi yaş almış büyüklerimiz için en ince ayrıntısına kadar düşündük. Hazırlıklarımız tamamlanma aşamasına geldi. Heyecanla hizmete açacağımız günü bekliyoruz" dedi.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
"